Tokio 2020. Przegrana Polaka po walce

Sławomir Napłoszek nie przeszedł pierwszej rundy turnieju indywidualnego łuczników w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Polak ambitnie walczył, ale rywal okazał się minimalnie skuteczniejszy.

Dawid Lis
Dawid Lis
Sławomir Napłoszek Getty Images / Dean Alberga / Na zdjęciu: Sławomir Napłoszek
W czwartek na torze łuczniczym do rywalizacji przystąpił Sławomir Napłoszek, którzy w igrzyskach olimpijskich debiutował w Barcelonie w 1992 roku. Do Tokio poleciał na swoje drugie igrzyska w życiu. Polak w rundzie rankingowej uzyskał 637 punktów i zajął 59. miejsce. Jego rywalem w pierwszej rundzie okazał się Holender Steve Wijler.

Napłoszek w pierwszym secie zaczął od siódemki, podobnie jak jego rywal. Holender jednak później trafił dwukrotnie w dziesiątkę, dzięki czemu wygrał seta 27:24. W drugiej partii Polak zaczął od ósemki, a Wijler zdobył punkt więcej. W kolejnych dwóch strzałach obaj panowie zdobyli po 18 punktów, ale ponownie set ułożył się na korzyść Holendra, który po rundzie rankingowej był szósty.

W trzecim podejściu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Napłoszek, który uzyskał 28 punktów i mógł cieszyć się z wygranej partii. Wciąż jednak było 4:2 w meczu dla rywala. Czwartego seta nasz reprezentant zaczął od ósemki, ale później oddał dwa strzały w dziesiątki i ponownie zdobył 28 punktów. Na jego nieszczęście, tyle samo miał Wijler i po remisie Holender prowadził już 5:3 i był blisko wygranej.

Napłoszek, jeśli chciał przedłużyć swój udział w igrzyskach w Tokio, musiał w piątym secie wygrać z rywalem. Zdobył jednak 27 punktów i musiał liczyć na potknięcie Holendra, który po dwóch strzałach miał 19 punktów. Ósemka w ostatniej próbie dała Wijlerowi remis i awans do kolejnej rundy, a tym samym zakończyła udział Napłoszka z olimpijskim turniejem w Tokio.

Dodajmy, że Napłoszek w czwartek obchodził 53. urodziny, ale niestety nie sprawił sobie prezentu i nie wywalczył awansu. Na pewno jednak sam wyjazd na igrzyska może uznać za sukces.

Turniej indywidualny mężczyzn - 1/32 finału:
Sławomir Napłoszek - Steve Wijler (Holandia) 4:6 (24:27, 27:28, 28:27, 28:28, 27:27)

Czy jesteś zadowolony/-a z występu Sławomira Napłoszka?