Jagna Marczułajtis kpiła z Zofii Noceti-Klepackiej. Mamy odpowiedź posłanki PO

W sieci zawrzało po tym jak Jagna Marczułajtis-Walczak skomentowała grafikę dotyczącą wiary Zofii Noceti-Klepackiej. Fani stanęli w obronie polskiej żeglarki, ta również udzieliła komentarza. Natomiast do krótkiej wiadomości ograniczyła się posłanka.

Artur Babicz
Artur Babicz
Jagna Marczułajtis Newspix / MICHAL STAWOWIAK / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis
Zofia Noceti-Klepacka głośno mówi o swoich poglądach oraz przedstawia siebie jako osobę głęboko wierzącą. Reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest również zdeklarowaną przeciwniczką osób LGBT.

O ile jednym poglądy Noceti-Klepackiej się podobają, o tyle drudzy z nimi zdecydowanie się nie zgadzają. Ostatnio w sieci powstała kontrowersyjna grafika. Widać na niej Polkę, która zamiast żagla ma na desce krzyż.

Tę grafikę skomentowała Jagna Marczułajtis-Walczak. Była snowbordzistka, a obecnie posłanka PO zamieściła na ten temat dwa wpisy.

ZOBACZ WIDEO: Coming out polskiej wioślarki podczas wywiadu. "Chciałabym żeby każdy na to spojrzał normalnie"

"Genialne!" - napisała w pierwszym komentarzu, po czym dodała. - "Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!".

Po tych komentarzach posłanka musiała zmierzyć się z bardzo dużą krytyką ze strony internautów. Zauważyli oni, że posłance i przede wszystkim byłej zawodniczce oraz reprezentantce Polski taki wpis nie przystoi.

W swoim stylu odpowiedziała również olimpijka z Tokio. Zamieściła ona nagranie na Facebooku, podczas którego powiedziała.

- Podobno pani Jagna Marczułajtis naśmiewa się z mojej wiary, powstała grafika, że zamiast żagla trzymam krzyż, płynąc na desce. Tak, każdy niesie swój krzyż. Jeden jest lżejszy, drugi cięższy. Wierzę, że ci co noszą cięższy krzyż tutaj, na ziemi - tam w niebie będą mieć lżej - mówi.

W sprawie komentarza w tej sprawie zwróciliśmy się również do Jagny Marczułajtis-Walczak. Pani poseł nie chciała rozmawiać o zaistniałej sytuacji, jednakże odpowiedziała nam w wiadomości SMS.

"Zofii Klepackiej życzę dużo sukcesów sportowych oraz więcej tolerancji dla osób o innych poglądach oraz orientacji seksualnej" - napisała posłanka PO.

Zobacz także: Mordercze warunki wykańczają sportowców
Zobacz także: 5 lat zawirowań Joanny Jóźwik

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×