Tokio 2020. 67 bramek w meczu Francja - Hiszpania. Remili błysnął w ofensywie

W najciekawszym meczu sesji porannej piłkarzy ręcznych na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, Francja pokonała Hiszpanię 36:31. Błysnął Nedim Remili - zawodnik, który od 2022 roku będzie reprezentował Łomżę Vive Kielce rzucił 9 bramek.

MG
Nedim Remili Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Nedim Remili
Na początek piątkowej rywalizacji w grupie A, zmierzyły się ze sobą reprezentacje Argentyny i Brazylii. Od początku bardzo dobrze spisywali się Brazylijczycy, którzy jeszcze w I połowie uzyskali ośmiobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron gra ze strony faworytów wyglądała jeszcze lepiej.

Gdy w 41. minucie do argentyńskiej bramki trafił Haniel Langaro, na tablicy wyników widniał już rezultat 10:22! Od tego czasu niespodziewanie Brazylijczycy stanęli i stracili w ciągu 11 minut 10 bramek z rzędu. Kiedy celnie rzucił Sebastian Simonet, było już 20:22! Brazylia zdołała jednak w kluczowym momencie uspokoić grę i ostatecznie wygrała 25:23. Brazylia ma jeszcze matematyczne szanse na awans, Argentyna po fazie grupowej na pewno pakuje się do domów.

W starciu reprezentacji Francji z Hiszpanią, już w I połowie było 18:12 dla Francuzów. Druga połowa była już bardziej wyrównana, jednak wciąż główne role grał atak. Francuzi byli skuteczniejsi i choć oddali 3 rzuty na bramkę rywala mniej, zwyciężyli różnicą pięciu bramek. Kibiców Łomży Vive Kielce może cieszyć forma, jaką zaprezentował Nedim Remili, który rzucił 9 bramek na 10 prób. Jednym z dwóch najskuteczniejszych zawodników Hiszpanów był Alex Dujshebaev.

W porannej sesji, w grupie B odbył się jeden mecz. Bahrajn, który wcześniej potrafił postraszyć Szwecję i Portugalię przegrywając z europejskimi reprezentacjami różnicą tylko jednej bramki, pokonał tym razem gospodarzy turnieju - Japonię 32:20. Kolejny raz formą błysnął Mohamed Habib, który na tym turnieju rzucił łącznie już 24 bramki.

W popołudniowej sesji odbędą się trzy mecze. W grupie A, Niemcy podejmą Norwegię, natomiast w grupie B Szwecja zagra z Egiptem, a Portugalia z Danią.