KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PGNiG Superliga ma nowego prezesa

Piotr Należyty został 29 lipca powołany na stanowisko prezesa zarządu Superligi Sp. z o.o. Podmiot ten zarządza najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce - PGNiG Superligą oraz PGNiG Superligą Kobiet.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Piotr Należyty Materiały prasowe / Na zdjęciu: Piotr Należyty
Nowy prezes od 1 stycznia 2019 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PGNiG Superligi Sp. z o.o., a do jego zadań należał m.in. bezpośredni nadzór nad pionami marketingu, komunikacji i sprzedaży. Od 29 lipca do jego obowiązków będzie należało również samodzielne prowadzenie wszystkich spraw związanych z funkcjonowaniem spółki.

- Bardzo dziękuję za zaufanie całemu środowisku, udziałowcom Spółki, Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce oraz Sponsorowi Tytularnemu. To dla mnie ogromny zaszczyt, by móc kontynuować drogę, którą wspólnie z Markiem Janickim obraliśmy 2,5 roku temu. W tym czasie ligowa piłka ręczna mężczyzn i kobiet przeszła ogromną przemianę. Wskaźniki oglądalności meczów wzrosły prawie dziesięciokrotnie, a szereg wdrożonych rozwiązań cyfrowych zwiększył dodatkowo zainteresowanie rozgrywkami o kilkadziesiąt procent. Podpisaliśmy również nowe umowy sponsorskie i sprzedaliśmy prawa licencyjne za granicę - powiedział nowy prezes Piotr Należyty cytowany przez oficjalną stronę ligi.

Należyty ma swoje plany na prezesurę. - Mam pełną świadomość, że pełnienie funkcji, którą mi powierzono to przede wszystkim wyzwanie i odpowiedzialność. Jestem jednak głęboko przekonany, że wspólnie z zespołem Superligi; klubami; ZPRP oraz przy wsparciu sponsorów i partnera telewizyjnego, uda nam się zrealizować ambitne plany, które mamy na najbliższe lata - podkreślił.

ZOBACZ WIDEO: Wódka w wiosce olimpijskiej. "Trzeba się było nagimnastykować, żeby wnieść alkohol"
Piotr Należyty pełnił wcześniej funkcję dyrektora ds. marketingu i PR w Runmageddonie. W latach 2012-2016 był związany z klubem siatkarskim Trefl Gdańsk S.A., gdzie jako prezes zarządu odpowiadał za przebudowę organizacji i wytyczenie nowej strategii rozwoju spółki. W swojej karierze zawodowej związany był także z klubami piłkarskiej Ekstraklasy - Wisłą Kraków i Piastem Gliwice, gdzie obejmował kierownicze stanowiska w działach marketingu i komunikacji. 

Jest absolwentem zarządzania i podyplomowych studiów marketingu sportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz marketingu na Uczelni Łazarskiego. Pracuje również jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Czytaj także: 
Hiszpanki poszły za ciosem 
Paweł Kiepulski wraca do Polski

Czy Piotr Należyty to odpowiednia osoba do sprawowania funkcji prezesa spółki zarządzającej ligą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×