Tokio 2020. Krzysztof Majerczak poza finałem. Amerykanin polskiego pochodzenia powalczy jednak o medal

Krzysztof Majerczak niestety nie awansował do finału kajakarskiego slalomu K1 podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak zajął 15. miejsce. Półfinał wygrał Jiri Prskavec z Czech.

MG
Krzysztof Majerczak Getty Images / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Krzysztof Majerczak
Po eliminacjach, do półfinału w kajakarskiej konkurencji K1 awansowało 20 najlepszych zawodników, spośród których najlepsza dziesiątka zameldowała się w finale. Polak Krzysztof Majerczak pokazał się z poprawnej strony, jedyny błąd, za który otrzymał karę dwóch sekund, popełnił na 21. bramce.

Polski kajakarz płynął jednak zbyt wolno i ostatecznie uplasował się na 15. pozycji, ze stratą ponad 4 sekund do miejsca gwarantującego udział w finale. W półfinałowym wyścigu najszybszy był Czech Jiri Prskavec, który pokonał tor w czasie 92,29.

Finał zaplanowany jest na godzinę 9:00 polskiego czasu. Reprezentanta Polski w nim nie będzie, jednakże kibice z naszego kraju będą mogli trzymać kciuki za Michala Smolenia, który zajął ostatecznie 3. miejsce. Urodzony w Krakowie kajakarz jest reprezentantem USA, jednakże jego ojciec Rafał występował w polskich barwach w tej samej konkurencji, a matka Agnieszka była szczypiornistką i reprezentowała Polskę w latach 1998-2003 pod nazwiskiem Golińska.