KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ciąg dalszy wielkiej afery w Tokio. Skandaliczne zachowanie nie ujdzie im na sucho

Stroje narodowe w koszach na śmieci, pościele olimpijskie w torbach. Meksykańskie olimpijki wywołały ogromną burzę w kraju. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
reprezentantki Meksyku w softballu Getty Images / Koji Watanabe / Na zdjęciu: reprezentantki Meksyku w softballu
Afera wybuchła w ostatnich dniach, gdy wyszło na jaw, co zrobiły meksykańskie softballistki po zakończeniu rywalizacji w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Zawodniczki zabrały pościel z wioski olimpijskiej, a stroje, w których reprezentowały swój kraj, wyrzuciły na śmietnik.

W Meksyku zawrzało. Softballistki zostały potępione przez innych olimpijczyków, a w Internecie wylał się na nie jeszcze większy "hejt". Okazuje się, że to nie koniec sprawy.

Oficjalne oświadczenie wydał Meksykański Związek Softballu. Wynika z niego, że zostanie wszczęte śledztwo, które ma wykazać, które dokładnie zawodniczki wyrzuciły stroje.

"Zdjęcia wykazały, że niektóre zawodniczki zostawiły niektóre swoje stroje w wiosce olimpijskiej w Tokio. Fakt, że meksykańska drużyna spędziła prawie trzy miesiące na przygotowaniach oraz ilość sprzętu, który każda zawodniczka posiadała, nie jest powodem, aby wytłumaczyć takie zachowanie. Jesteśmy tak samo oburzeni i zostanie przeprowadzone dokładne dochodzenie, aby znaleźć osoby, które są odpowiedzialne za te czyny. Zastosujemy stosowne sankcje, a takie osoby przestaną reprezentować nasz kraj" - czytamy w komunikacie.

W tej chwili nie padają żadne nazwiska zawodniczek, które mogły wyrzucić stroje. Jeżeli jednak uda się je wskazać, to pożegnają się z grą w narodowych barwach.

Tokio 2020. Meksykanie są wściekli. Pogróżki pod adresem drużyny softballistek. "Sprofanowały barwy narodowe" >>

Od życia zbierała cios za ciosem. Rodzinne dramaty doprowadziły ją do olimpijskiego złota >>

ZOBACZ WIDEO: Wódka w wiosce olimpijskiej. "Trzeba się było nagimnastykować, żeby wnieść alkohol"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • Jasiu Fasola Zgłoś komentarz
  Burza w szklance wody ! Dziennikarze to raczej juz hieny ! Pozostawiam czasami zużyty sprzęt , gdy wracam ze zgrupowań , licząc na to ze moze ktoś go jeszcze użyje , widocznie
  Czytaj całość
  pokojówka w Japonii wrzuciła go do kosza i jest afera ! Czy to akurat tylko Meksykanki , zechciały przytulić fajna pamiątkę z symbolem igrzysk ?! Zapewniam was ze nie !
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×