Tokio 2020. Kłopoty wicemistrzyń olimpijskich. Ciekawa sytuacja w obu grupach piłkarek ręcznych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Allison Pineau i Amandine Leynaud
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Allison Pineau i Amandine Leynaud
zdjęcie autora artykułu

Czas na podsumowanie czwartego dnia zmagań piłkarek ręcznych na igrzyskach olimpijskich 2020 w Tokio. W Kraju Kwitnącej Wiśni świetnie radzą sobie Norweżki, które jako jedyne wygrały wszystkie mecze.

Czwartą serię zmagań szczypiornistek otworzyło spotkanie Angola - Japonia, które zakończyło się nieznaczną wygraną Afrykanek. W drugim, sobotnim meczu faworyzowana Czarnogóra po zaciętej walce pokonała Koreę Południową. Do triumfu ekipy z Bałkanów przyczyniły się chociażby Jovanka Radicević, Tatjana Brnović oraz Majda Mehmedović.

Sobotnią rywalizację w grupie A zakończyło arcyciekawe starcie Norweżek z Holandią, które kroczyły w Tokio od zwycięstwa do zwycięstwa. Skandynawki do Kraju Kwitnącej Wiśni przyjechały po złoto i potwierdziły wysokie aspiracje także w rywalizacji z drużyną Pomarańczowych.

Na parkiecie znów szalała Nora Mork, która siała spustoszenie w defensywie rywalek. Rozgrywająca znakomicie radziła sobie także na siódmym metrze. Udane zawody mają za sobą także Veronica Kristiansen i bramkarka Silje Solberg, która zaliczyła trzynaście skutecznych interwencji.

ZOBACZ WIDEO: Zmiana składu sztafety przed finałem dała złoty medal? "Słabsi zawodnicy zostali wymienieni na szybszych"

Emocjonowaliśmy się też pojedynkiem ROC - Francja, który obfitował w zwroty akcji i zakończył się ostatecznie jednobramkowym triumfem Rosjanek. Les Bleus, czyli aktualne wicemistrzynie olimpijskie, znajdują się obecnie na piątej lokacie w grupie B i ich awans do 1/4 finału jest zagrożony.

Tym razem in minus zaskoczyły Hiszpanki, które musiały uznać w sobotę wyższość Węgier. Madziarki są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ w ostatniej kolejce zmierzą się ze Szwecją. Niewykluczone zatem, że w poniedziałek zaczną pakować walizki.

Sobotnie mecze piłkarek ręcznych na IO 2020 w Tokio:

Grupa A

Angola - Japonia 28:25 (15:13)

Czarnogóra - Korea Południowa 28:26 (13:11)

Norwegia - Holandia 29:27 (16:13)

# Drużyna Mecze Punkty
1Norwegia48
2Holandia46
3Czarnogóra44
4Japonia42
5Korea Południowa42
6Angola42

Grupa B

Rosja - Francja 28:27 (15:17)

Brazylia - Szwecja 31:34 (13:15)

Węgry  -  29:25 (14:11)

# Drużyna Mecze Punkty
1Szwecja47
2ROC45
3Hiszpania44
4Brazylia43
5Francja43
6Węgry42

---> Tokio 2020. Ostatnia misja przed grą o medale. Sprawdź, kto kolejnym rywalem Polaków ---> Tokio 2020. Zobacz tabelę po triumfie Polaków nad Japonią

Źródło artykułu: