Tokio 2020. Faworyci w półfinałach hokeja na trawie. Trudna przeprawa Australii

W niedzielny poranek rozpoczęły się ćwierćfinały igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w hokeju na trawie mężczyzn. W pierwszych spotkaniach nie było niespodzianek. Wygrywały zespoły rozstawione.

Michał Gałęzewski
 Jan Christopher Ruhr Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Jan Christopher Ruhr
Reprezentacja Niemiec w fazie grupowej zajęła drugie miejsce, Argentyna była trzecia. W meczu tych zespołów od samego początku dominowali Niemcy. Po dwóch bramkach Lukasa Windfedera i jednej Timma Herzbrucha, nasi zachodni sąsiedzi prowadzili w 40. minucie już 3:0. Na 8 minut przed końcem kontaktową bramkę strzelił Maico Casella, jednak na więcej tego dnia nie było już stać Argentyńczyków.

Bardziej wyrównany nieoczekiwanie był mecz Australii z Holandią. Australijczycy wygrali swoją grupę i byli niepokonani, a Holendrzy wygrali tylko dwa mecze. Mecz rozpoczął się od bramki Toma Wickhama, jednak wyrównał Mink van der Weerden. Kolejne bramki zdobywał Wickham oraz Jeroen Hertzberger. Po 60 minutach był remis i o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, wygrane przez Australijczyków 3:0.

W popołudniowej sesji odbędą się jeszcze dwa mecze. Belgia podejmie Hiszpanię, a Indie Wielką Brytanię. Półfinały zaplanowane są na 3 sierpnia, a mecze o medale na 5 sierpnia.

Wyniki ćwierćfinałów igrzysk olimpijskich w ramach porannej sesji hokeistów na trawie:

Niemcy - Argentyna 3:1 (Windfeder 2, Herzbruch 1 - Casella Schuth 1)

Australia - Holandia 2:2 k. 3:0 (Wickham 2 - Hertzberger 1, van der Weerden 1)

Czytaj także:  Wiemy z kim Polska zagra w siatkarskim półfinale Robert Finke ze złotym medalem  ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. Złoto sztafety "gamechangerem" dla Polski? "My też jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!"