Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tokio 2020. Artystki basenów wkroczyły do akcji. Legenda rozpoczęła walkę o kolejne złoto

Reprezentantki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zaprezentowały bajeczny pokaz w igrzyskach w Tokio na otwarcie rywalizacji w pływaniu artystycznym, znanym wcześniej jako synchroniczne. Legenda tego sportu rozpoczęła walkę o kolejne złoto.

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Swietłana Kołesniczenko i Swietłana Romaszyna PAP/EPA / Patrick B. Kraemer / Na zdjęciu: Swietłana Kołesniczenko i Swietłana Romaszyna
W poniedziałek w Igrzyskach XXXII Olimpiady Tokio 2020 do akcji wkroczyły pływaczki artystyczne. Na początek odbywa się rywalizacja duetów. Zdecydowanymi faworytkami do złota są Rosjanki, które pierwszego dnia zaprezentowały bajeczny układ dowolny. Swietłana Kołesniczenko i Swietłana Romaszyna.

Romaszyna to absolutna legenda tej dyscypliny sportu. Ma 38 złotych medali igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Od 2008 roku na trzech kolejnych igrzyskach odniosła pięć triumfów, trzy w drużynie i dwa w duetach. Kolesniczenko była w składzie mistrzowskiej ekipy z Rio de Janeiro. W swoim dorobku ma 16 złotych medali mistrzostw świata w różnych konkurencjach.

Drugie miejsce zajmują Chinki Xuechen Huang i Wenyan Sun (96.2333), a na trzecim znajdują się Ukrainki Marta Fiedina i Anastazja Sawczuk (94.9333). Czwarte są Japonki Yukiko Inui i Megumu Yoshida (93.9333), a piąte Kanadyjki Cladia Holzner i Jacqueline Simoneau (91.2333).

ZOBACZ WIDEO: Tokio 2020. Złoto sztafety "gamechangerem" dla Polski? "My też jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy!"

Rosja w rywalizacji duetów przywiozła złote medale z każdych igrzysk olimpijskich poczynając od 2000 roku (Sydney). Identycznie wygląda to w przypadku drużyn (każda liczy dziewięć pływaczek, ale jednocześnie w pokazie bierze udział osiem).

Do 2017 roku obowiązującą nazwą było pływanie synchroniczne. Wtedy Światowa Federacja Pływacka (FINA) dokonała zmiany drugiego członu na artystyczne. Dyscyplina ta stanowi połączenie pływania, gimnastyki oraz tańca. Dlatego często określa się ją jako wodny balet.

We wtorek zaplanowano układ techniczny duetów, a finałowy pokaz dowolny odbędzie się w środę. W dniach 6-7 sierpnia będzie mała miejsce niesłychanie widowiskowa rywalizacja drużyn.

Wszystkie poniedziałkowe wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Zobacz także:
Obrońca tytułu poległ. Duńczyk mistrzem olimpijskim w badmintonie
Koniec fazy grupowej piłkarzy wodnych. Hiszpania z kompletem zwycięstw

Czy Rosyjski Komitet Olimpijski zdobędzie złote medale w rywalizacji duetów i drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×