Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Tokio 2020. Skateboarding. Nastolatki ponownie zajęły całe podium! Japonki potwierdziły swoją dominację

Drugi konkurs kobiet w skateboardingu na igrzyskach olimpijskich w Tokio potwierdził, że w tym sporcie rządzą nastolatki, które ponownie zajęły całe podium. Wszystkie medalistki urodziły się w Japonii.

Dawid Franek
Dawid Franek
Na zdjęciu od lewej: Kokona Hiraki i Sakura Yosozumi Getty Images / FAZRY ISMAIL / Na zdjęciu od lewej: Kokona Hiraki i Sakura Yosozumi
W finale konkurencji park brało udział osiem zawodniczek. Oczy kibiców i ekspertów były zwrócone w stronę trzech reprezentantek Japonii oraz na Sky Brown, która reprezentuje Wielką Brytanię, lecz urodziła się w Japonii.

Już początek konkursu przyniósł wielkie emocje. Sakura Yosozumi popisała się doskonałym przejazdem i otrzymała od sędziów notę przekraczającą 60 punktów, co nie zdarza się zbyt często. 19-latka wysunęła się na prowadzenie i z pozycji liderki nie zeszła już do końca rywalizacji.

W drugim przejeździe wielką moc pokazała Kokona Hiraki. Japonka, która nie ukończyła jeszcze trzynastu lat, uzyskała 59,04 pkt. Umocniła się tym samym na pozycji wiceliderki. Na trzecie miejsce wskoczyła kolejna z reprezentantek gospodarzy, Misugu Okamoto. Japończycy powoli mogli mieć nadzieję, że zgarną w konkursie parku komplet medali.

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

Ostatecznie jednak z brązowego medalu cieszyła się Sky Brown. 13-latka pokazała w ostatnim przejeździe kilka efektownych sztuczek i awansowała na trzecią lokatę z wynikiem 56,47 pkt. Okamoto tym samym zakończyła zawody bez medalu, choć była główną faworytką do zwycięstwa, bo zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu.

Na podium zatem stanęły same nastolatki, a średnia ich wieku rocznikowo to 15 lat. Przypomnijmy, że w eliminacjach brała udział także Polka Amelia Brodka, ale zajęła w nich 17. miejsce.

Wyniki finału Skateboardingu kobiet (konkurencja park):
1. Sakura Yosozumi (Japonia) 60,09 pkt.
2. Kokona Hiraki (Japonia) 59,04
3. Sky Brown (Wielka Brytania) 56,47
4. Misugu Okamoto (Japonia) 53,58
5. Poppy Olsen (Australia) 46,04
6. Bryce Wettstein (USA) 44,50
7. Dora Varella (Brazylia) 40,42
8. Yndiara Asp (Brazylia) 37,34

Czytaj także:
Skateboarding. Popis Japonek w eliminacjach. Amelia Brodka bez awansu do finału

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×