Tokio 2020. Skateboarding. Popis Japonek w eliminacjach. Amelia Brodka bez awansu do finału

Eliminacje do finału jazdy na deskorolce kobiet w konkurencji park już za nami. Rywalizację zdominowały Japonki. Niestety w czołówce zabrakło Polki Amelii Brodki, która nie awansowała do finału.

Dawid Franek
skateboarding podczas IO w Tokio PAP/EPA / Na zdjęciu: skateboarding podczas IO w Tokio
W eliminacjach brało udział 20 zawodniczek. Każda z nich miała do dyspozycji trzy przejazdy po 45 sekund.

Swoje aspiracje medalowe potwierdziły japońskie nastolatki. W eliminacjach triumfowała 15-letnia Misugu Okamoto, która najwięcej punktów zdobyła w ostatnim przejeździe (58,31).

Na drugim miejscu eliminacje ukończyła 13-letnia Sky Brown (Wielka Brytania). Trzecie miejsce przypadło jej rówieśniczce Kokonie Hiraki, a ostatnia z Japonek, Sakura Yosozumi była czwarta.

Jedną z starszych uczestniczek konkursu eliminacyjnego była Amelia Brodka. 32-latka nie zaliczy kwalifikacji do udanych. Polka przewróciła się w dwóch przejazdach, a trzeci z nich był nieczysty. Ostatecznie z wynikiem 20,17 pkt zajęła 17. miejsce.

Finał z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek eliminacji rozpocznie się o godzinie 5:30 czasu polskiego.

Wyniki eliminacji:
1. Misugu Okamoto (Japonia) 58,31 pkt.
2. Sky Brown (Wielka Brytania) 57,40 pkt.