Tokio 2020. Nie poszły śladem Koreanek. Deklasacja w ćwierćfinale

Reprezentantki Dominikany nie powtórzyły sukcesu Koreanek i na ćwierćfinale zakończyły swój udział w igrzyskach olimpijskich. Zawodniczki Marcosa Kwieka zostały zdeklasowane przez Amerykanki.

Mateusz Kozanecki
radość reprezentantek USA Getty Images / Toru Hanai / Na zdjęciu: radość reprezentantek USA
Dominikana awansowała do ćwierćfinału z czwartego miejsca. Pozwoliły na to wygrane mecze z Japonią i Kenią. Podopieczne Marcosa Kwieka czekało jednak koszmarnie trudne zadanie na początek fazy finałowej - ich rywalkami były zwyciężczynie grupy B, Amerykanki.

Od samego początku podopieczne Karcha  Kiraly'ego narzuciły swoje warunki. Pierwszego seta wygrały do 11, skutecznie odzierając Dominikanki ze wszelkich złudzeń. Dwie kolejne partie miały nieco bardziej wyrównany przebieg.

W trzecim secie zawodniczki z Karaibów przez moment prowadziły, ale były to miłe złego początki. Amerykanki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wygrały 3:0, meldując się w strefie medalowej.

Trener Karch Kiraly nie ingerował zbyt mocno w skład. Tylko na moment wpuścił na plac gry Kimberly Hill w miejsce Foluke Akinradewo. Najskuteczniejsza w jego ekipie była Annie Drews, zdobywczyni 21 punktów. Marcos Kwiek próbował rotować, ale na niewiele się to zdało.

W półfinale turnieju olimpijskiego Amerykanki zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu Serbia - Włochy. To spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 czasu polskiego.

Dominikana - USA 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)

Dominikana: Rivera, Valdez, Marte, De La Cruz, J. Martinez, B. Martinez, Castillo (libero) oraz Dominguez, Pena Isabel, Gonzalez, Martinez

USA: Larson, Akinradewo, Drews, Bartsch-Hackley, Washington, Hancock, Wong-Orantes (libero) oraz Hill

Legenda polskiej siatkówki otwarcie! "Porażka to nie był przypadek"