Tokio 2020. Polska lekkoatletyczną potęgą. Lepszy jest tylko jeden kraj

Polska podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 wywalczyła dziesięć medali, a aż sześć z nich padło łupem lekkoatletów. Polska w tej dyscyplinie jest światową potęgą, co potwierdza tabela medalowa. Lepszy jest tylko jeden kraj.

Łukasz Witczyk
Wojciech Nowicki PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
Środa była kolejnym dniem, gdy Polska zdobyła cztery medale podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Medalowe żniwa rozpoczęły żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, które sięgnęły po srebro. Następne krążki padły już łupem lekkoatletów. Złoto zdobył młociarz Wojciech Nowicki, a brązowe medale zawisły na szyjach innego z młociarzy Pawła Fajdka i biegacza Patryka Dobka.

Łącznie w Tokio Biało-Czerwoni zdobyli już 10 medali, z czego sześć to zasługa lekkoatletów. Przypomnijmy, że po złoto sięgnęły sztafeta mieszana 4x400 metrów i Anita Włodarczyk, a brązowy medal zdobyła też Malwina Kopron. Taki dorobek daje Polsce drugie miejsce w klasyfikacji medalowej konkurencji lekkoatletycznych.

Polska jest światową potęgą. W tabeli medalowej Biało-Czerwonych wyprzedzają jedynie zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy mają w swoim dorobku trzy złote medale, dziewięć srebrnych i cztery brązowe. Łącznie to 16 krążków.

Amerykanie są liderem tabeli medalowej również pod względem sumy wywalczonych medali. Drugie miejsce w niej również zajmują Polacy. Po pięć medali zdobyli za to Jamajczycy i Kenijczycy. Łącznie po medale sięgali zawodnicy z 29 krajów.