Tokio 2020. Ogromna sensacja i klęska Amerykanów

Zawodnicy Stanów Zjednoczonych już od wielu lat są czołową sztafetą świata 4x100m i mieli walczyć o złoto w Tokio. Tak się jednak nie stanie, bowiem odpadli w eliminacjach.

Arkadiusz Dudziak
Trayvon Bromell, East News / AP / Na zdjęciu: Trayvon Bromell,
Co to jest za zawód dla amerykańskich kibiców! Sztafeta USA 4x100 metrów mężczyzn miała walczyć o złoto, a nie znalazła się nawet w finale, mimo że wystawili mocny skład. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych biegli w drugim półfinale i zajęli dopiero 6. miejsce z czasem 38,10.

Awans do finału przegrali o 0,02s sekundy z ekipą Ghany. Z kolei w pierwszym półfinale, który był znacznie wolniejszy, najlepsi okazali się Jamajczycy przed Brytyjczykami oraz Japończykami. Gdyby Amerykanie biegli w tym półfinale, to zajęliby trzecie miejsce i znaleźli się w finale.

Walka o medale odbędzie się już w piątek, 6 sierpnia o 15:50. Pod nieobecność Amerykanów faworytami wydają się być Jamajczycy. Ich głównymi konkurentami będą Brytyjczycy, Chińczycy, Włosi oraz Kanadyjczycy.