KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tokio 2020. Piękne słowa żony Wojciecha Nowickiego

- Duże sukcesy nie zmieniły osobowości Wojtka, jest wierny tym samym wartościom i dalej docenia to, co w życiu jest najważniejsze - w takich słowach Anna Nowicka przedstawia męża, Wojciecha, złotego medalistę igrzysk olimpijskich.

PS
Wojciech Nowicki PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
Zawsze skromny, zawsze spokojny, zawsze stonowany. To obraz Wojciecha Nowickiego jaki znamy, gdy oglądamy konkursy rzutu młotem z jego udziałem, lub gdy słuchamy jego wypowiedzi przed lub po zawodach. Taki już jest na co dzień, co potwierdzają także słowa jego małżonki, Anny.

- Duże sukcesy nie zmieniły osobowości Wojtka, jest wierny tym samym wartościom i dalej docenia to, co w życiu jest najważniejsze - mówi o złotym medaliście w rzucie młotem, cytowana w informacji prasowej przygotowanej przez organizatorów Memoriału Ireny Szewińskiej.

Środowy finał Anna Nowicka oglądała w pracy. - Jestem pielęgniarką anestezjologiczną i nie mogłam sobie pozwolić na dzień wolny. Oczywiście miałam ogromne emocje, bo wiedziałam, że Wojtek jest bardzo dobrze przygotowany i że będą fajne wyniki. Po pierwszym rzucie nie byłam pewna medalu, ale byłam spokojna, że przejdzie do ścisłego finału. A później już były gratulacje i rozdzwoniony telefon - opowiada.

Małżonka po wielkim sukcesie dostrzegła także coś, czego Nowicki na co dzień raczej nie robi. - To prawda, że zawsze po konkursie wskazuje na swoje niedociągnięcia, ale w środę się uśmiechał, a publicznie raczej tego nie robi. Wojtek zawsze docenia swoich konkurentów, nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu - przyznaje.

Dla Nowickiego igrzyska nie oznaczają jeszcze końca sezonu. Mistrz olimpijski weźmie udział jeszcze w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Czytaj także:
"Czas odpuścić". Gwiazda zaniepokoiła fanów, ale szybko zareagowała
Tokio 2020. Ależ dramaturgia w chodzie pań! Polka w czołowej dziesiątce

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dobek zachwycił lekkoatletyczny świat. "Już po pierwszym okrążeniu krzyczałam, że to będzie medal olimpijski"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×