Tokio 2020. Shaunae Miller-Uibo w innej lidze. Obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Shaunae Miller-Uibo
PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Shaunae Miller-Uibo
zdjęcie autora artykułu

Shaunae Miller-Uibo obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w biegu na 400 metrów. W Tokio nie dała żadnych szans swoim rywalkom.

[tag=58279]

Shaunae Miller-Uibo[/tag] zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas igrzysk w Rio de Janeiro (2016) i powtórzyła ten wyczyn pięć lat później - w Tokio. Lekkoatletka nie dała rywalkom żadnych szans w finałowym biegu.

Na ostatniej prostej wrzuciła jeszcze wyższy bieg i miała znaczącą przewagę nad resztą. Na metę wpadła z czasem 48,36 s, bijąc przy tym rekord kontynentu.

Srebro wywalczyła Marileidy Paulino (49,20 s), ustanawiając przy okazji rekord życiowy. Brąz zdobyła Amerykanka - Allyson Felix (49,46 s).

W finale nie było reprezentantek Polski. Jedyna, która startowała w tej konkurencji, Natalia Kaczmarek, odpadła w półfinale.

Czytaj także: - Tokio 2020. Wspinaczka sportowa. Polka otarła się o podiumZamieszanie wokół młodej, pięknej Włoszki. Miała ogromnego pecha

Wyniki finałowego biegu na 400 metrów: 1. Shaunae Miller-Uibo (Bahamy) - 48,36 s 2. Marileidy Paulino (Dominikana) - 49,20 s 3. Allyson Felix (USA) - 49,46 s

ZOBACZ WIDEO: Patryk Dobek zachwycił lekkoatletyczny świat. "Już po pierwszym okrążeniu krzyczałam, że to będzie medal olimpijski"

Źródło artykułu: