Tokio 2020. Padł rekord olimpijski. Kenijka obroniła tytuł

Faith Kipyegon po raz drugi w karierze zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 metrów. Dodatkowo w Tokio pobiła rekord olimpijski.

PS
Faith Chepngetich Kipyegon PAP/EPA / Na zdjęciu: Faith Chepngetich Kipyegon
Imponującym finiszem popisała się Faith Kipyegon w finale biegu na 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Kenijka na ostatnich metrach nie pozostawiła złudzeń rywalkom, przekraczając linię mety z rekordem olimpijskim - 3:53,11.

Dla Kipyegon to drugie złoto w tej konkurencji podczas igrzysk olimpijskich. Z podobnego sukcesu cieszyła się także przed pięcioma laty - w Rio de Janeiro.

Srebro wywalczyła Laura Muir - z rekordem Wielkiej Brytanii (3:54,50), a brąz, a zarazem kolejny medal na tych igrzyskach, zdobyła Sifan Hassan (3:55,86).

W finale nie oglądaliśmy żadnej reprezentantki Polski. Martyna Galant zakończyła rywalizację na etapie półfinału.