Miły widok! Zobacz klasyfikację medalową

W sobotę reprezentacja Polski zdobyła dwa kolejne krążki na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sprawdź klasyfikację medalową.

PS
Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan
Sobota w Tokio rozpoczęła się świetnie dla reprezentacji Polski. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal w kajakarstwie K4 500 metrów. Kilka godzin później odbyły się biegi sztafet 4x400 metrów, na które czekaliśmy z wielkimi nadziejami.

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic nie zawiodły oczekiwań kibiców. Pobiegły po rekord Polski i srebrny medal igrzysk olimpijskich. W ich ślady nie poszli mężczyźni, którzy zajęli piątą lokatę.

Biało-Czerwoni mają zatem 14 medali igrzysk olimpijskich: cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. Daje to 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Po triumf w klasyfikacji mkną Chiny (87 medali w tym 38 złotych), ale zbliżają się do nich Amerykanie (107 medali w tym 36 złotych).

W niedzielę ostatni dzień igrzysk olimpijskich w Tokio.