Tokio 2020. Dziewięciokrotni mistrzowie olimpijscy wracają na podium

W niedzielę, w ramach igrzysk Tokio 2020, kończy się rywalizacja w ramach jednego z najbardziej zasłużonych sportów olimpijskich. W meczu o brązowy medal piłkarzy wodnych, Węgrzy pokonali Hiszpanów 9:5.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
mecz Węgry - Hiszpania PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Węgry - Hiszpania
Piłka wodna na igrzyskach olimpijskich rozgrywana jest od 1900 roku i zawodnicy walczą o 27. komplet medali w historii. W meczu o 3. miejsce zmierzyły się reprezentacja Węgier - 9-krotny mistrz olimpijski, który chciał wrócić na podium po dwóch słabych turniejach z rzędu oraz mistrz z Atlanty - Hiszpania, chcąca walczyć o trzeci medal z historii.

Starcie Węgrów i Hiszpanów od początku było bardzo wyrównane. Po dwóch kwartach był remis 5:5 i żaden z zespołów ani przez chwilę nie miał przewagi wyższej niż różnicą jednej bramki, w trzeciej na prowadzenie Węgrów wyprowadził Marton Vamos i kluczowa była ostatnia część spotkania.

W niej prawdziwy koncert dali Węgrzy, którzy zdobyli trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Wynik spotkania ustalił Denes Varga i Madziarzy zwyciężyli 9:5, zapewniając sobie brązowe medale. To miła odmiana po dwóch piątych miejscach z rzędu. Przypomnijmy, że w sobotę brązowy medal - pierwszy w historii zdobyła kobieca reprezentacja Węgier.

W porannej sesji odbyły się w Tokio też mecze o niższe miejsca. 5. pozycję zajęła Chorwacja po pokonaniu USA 14:11, a 7. miejsce przypadło Włochom, którzy pokonali Czarnogórę 18:17.

W spotkaniu o złoty medal na Tatsumi Water Polo Centre zmierzą się reprezentacje Grecji i Serbii.

Mecz o 7. miejsce:

Czarnogóra - Włochy 17:18 (Ivović 6, Brguljan 2, Ukropina 2, Perković 1, Petković 1, Popadić 1, Spaić 1 - Velotto 5, Di Fulvo 4, Renzuto Iodice 2, Presciutti 1, Bodegas 1, Aicardi 1

Mecz o 5. miejsce:

Chorwacja - USA 14:11 (Bukić 3, Garcia Gadea 2, Loncar 2, Vukicević 2, Joković 2, Macan 1, Milos 1, Obradović 1 - Hooper 2, Obert 2, Oallock 2, Bowen 2, Irving 2, Stevenson 1)

Mecz o 3. miejsce:

Węgry - Hiszpania 9:5 (Vamos 2, Angyal 1, Manhercz 1, Zalanki 1, Hosnyanszky 1, Jansik 1, Varga 1, Harai 1 - Munarriz 2, de Toro 1, Tahull 1, Perrone 1)

Czytaj także: 
Sukces kajakarek wziął się z zaufania 
Lekkoatleci zabrali nas do nieba

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek z brązowym medalem IO w Tokio. Czy będzie zadowolony z tego osiągnięcia?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×