Sukcesy Polaków w paratenisie stołowym. Karolina Pęk i Maksym Chudzik z medalami!

Świetne informacje docierają z Tokio, gdzie trwają igrzyska paraolimpijskie. Po brązowe medale w paratenisie stołowym sięgnęli w swoich kategoriach Karolina Pęk i Maksym Chudzicki. Dwa kolejne krążki są już pewne!

Mateusz Kozanecki
Maksym Chudzicki Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Maksym Chudzicki
Trwa czwarty dzień igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Jedną z rozgrywanych w sobotę dyscyplin jest paratenis stołowy, w którym nie brakuje reprezentantów Polski.

Po brązowe medale sięgnęli Maksym Chudzicki i Karolina Pęk. Chudzicki zadebiutował w tym roku na paraolimpiadzie. 22-latek w rozmowie z echodnia.eu mówił, że jego celem jest ósemka, natomiast po cichu marzy o medalu.

Udało mu się to osiągnąć - przebrnął przez fazę grupową, drugą rundę i ćwierćfinał, w którym po bardzo dobrym meczu pokonał Jordiego Moralesa z Hiszpanii. Zatrzymał się dopiero w półfinale, w którym musiał uznać wyższość Chińczyka Shuo Yana (0:3). Mimo porażki na tym wywalczył brązowy medal w kategorii 7.

Sukcesu z Rio nie zdołała powtórzyć Karolina Pęk. Mistrzyni paraolimpijska sprzęd pięciu lat wyjedzie jednak z Tokio z brązowym krążkiem. W półfinale turnieju w kategorii 9 Polka przegrała z Chinką Guiyan Xiong 1:3.

Dodajmy, że kategorie 7 i 9, w których wystąpili polscy medaliści, przeznaczone są dla osób z dysfunkcjami kończyn.

W klasie 2, dla osób poruszających się na wózkach, do finału awansował Rafał Czuper. W finale, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 7:00 czasu polskiego, zmierzy się z Francuzem Fabienem Lamiraultem.

Kolejny medal, w klasie 10, wywalczy na pewno Patryk Chojnowski. On swój mecz finałowy rozegra w niedzielę z Mateo Boheasem.