Paraolimpiada w Tokio: znów mamy powody do radości! Brązowy medal pływaczki

Na igrzyskach paraolimpijskich jest po raz trzeci i... po raz trzeci wróci z imprezy z medalem. Po srebrze w Londynie i brązie w Rio de Janeiro Oliwia Jabłońska w Tokio także wywalczyła miejsce na podium.

Michał Fabian
Oliwia Jabłońska Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Oliwia Jabłońska
Oliwia Jabłońska zdobyła brązowy medal w pływaniu na paraolimpiadzie w Tokio - w wyścigu na 400 m stylem dowolnym (klasa S10).

24-letnia Polka uzyskała wynik 4:33,20, ustępując jedynie Aurelie Rivard z Kanady oraz Biance Pap z Węgier. Zwyciężczyni popłynęła fenomenalnie (4:24,08), bijąc o ponad 5 sekund rekord świata.

Dla Oliwii Jabłońskiej to trzecie igrzyska paraolimpijskie. Z poprzednich imprez także wracała z medalami, ale w innej konkurencji - 100 m stylem motylkowym. W Londynie była wicemistrzynią paraolimpiady, w Rio de Janeiro wywalczyła brąz.

Na 100 m motylkiem wrocławianka startowała także w Tokio, ale w finale uplasowała się na piątej pozycji.

To już szesnasty krążek dla Polski na zawodach w stolicy Japonii. W dorobku Biało-Czerwonych są 3 złote medale, 4 srebrne i 9 brązowych.