KokpitKibice
Relacje na żywo
wybierz dyscyplinę
Wirtualna Polska partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Tokio 2020. Skandal z udziałem reprezentacji Polski w pływaniu. Zawodnicy opublikowali list otwarty!

W sobotę podjęto oficjalną decyzję o skreśleniu z listy uczestników szóstki polskich pływaków. W zaistniałej sytuacji, reprezentanci Polski opublikowali list otwarty skierowany do prezesa PZP Pawła Słomińskiego.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Aleksandra Polańska PAP / Na zdjęciu: Aleksandra Polańska

Po sobotnim zebraniu ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Polski, z marzeniami o wywalczeniu medalu w Tokio pożegnała się sz ostka pływaków. W gronie tym znaleźli się Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Mateusz Chowaniec, Dominika Kossakowska, Jan Hołub oraz Bartosz Piszczorowicz. 

Wspomniana szóstka w niedzielę wyruszy w podróż powrotną do Polski. W sobotnie popołudnie kadrowicze opublikowali w mediach społecznościowych list otwarty skierowany do prezesa związku Pawła Słomińskiego, w którym apelują o podjęcie odpowiednich decyzji w związku ze skandalem, do jakiego doszło tuż przed startem igrzysk olimpijskich. Pod pismem podpisało się 22 reprezentantów Polski.

"Apelujemy do Pana oraz do całego Zarządu o wzięcie odpowiedzialności za całą sytuację i podanie się do dymisji w trybie natychmiastowym, bez czekania na najbliższe wybory" - czytamy w opublikowanym piśmie.


Czytaj także:
Skandaliczne warunki w Tokio! "To grozi skręceniem kręgosłupa"
Tokio 2020. "Lenistwo, nieudolność". Ostre słowa po skandalu z polskimi pływakami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Podolski odwiedził wyjątkową fankę. Kibicuje Górnikowi od... 1948 roku

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Hampelek Zgłoś komentarz
  Takiej amatorki nawet w krajach trzeciego świata nie ma. Osoby odpowiedzialne za tą sytuację powinni powieść odpowiednie do sytuacji konsekwencje
  • yaggo1 Zgłoś komentarz
   I teraz najwazniesze ludzie ciemnego ludu wybrali korupcję i nepotyzm oraz ustawienie SN pod ewentualności takich pozwów i efekt nie ba obawy Konsekwencji Bravo puchar szamba
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×