Tokio 2020. FIBA wskazała kandydatów do medali w koszykówce 3x3. Jak wypadli Polacy?

Międzynarodowa Federacja Koszykówki oceniła szanse poszczególnych zespołów na medale igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w męskiej rywalizacji 3x3. Wysoko w tym zestawieniu znaleźli się Polacy.

Jacek Pawłowski
Na zdjęciu od lewej: Szymon Rduch, Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski Materiały prasowe / FIBA3x3 / Na zdjęciu od lewej: Szymon Rduch, Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski
Reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn awans na letnie igrzyska olimpijskie wywalczyła w Grazie, pokonując w półfinałowym meczu kwalifikacji Łotwę 21:19. Sukces Biało-Czerwonych nie powinien być wielkim zaskoczeniem, w 2019 roku na mistrzostwach świata nasi koszykarze zajęli trzecie miejsce.

Zdaniem eksperta Międzynarodowej Federacji Koszykówki, Austina Schindela, Polacy o medale powinni powalczyć również w Tokio. Nasz zespół w opublikowanym zestawieniu znalazł się jednak dopiero na czwartej pozycji. "O Polsce łatwo zapomnieć, bowiem w ostatnich latach nie błyszczeli na arenie międzynarodowej, ale pomiędzy mistrzostwami świata i turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, pokonali dwa najlepsze zespoły w tym rankingu" - czytamy w uzasadnieniu.

Jedną z czołowych postaci polskiej kadry jest Michael Hicks, o którym ekspert FIBA nie omieszkał wspomnieć. "Potrafi niesamowicie rzucać, co czyni go legendą. Pokazał, na co go stać podczas mistrzostw świata, na których Polacy zdobyli brązowe medale".

Faworytem turnieju zdaniem Austina Schindela są Serbowie. Wyżej niż Biało-Czerwoni znaleźli się w zestawieniu także Łotysze (2) i Holendrzy (3). Obie ekipy na turnieju kwalifikacyjnym w Grazie uplasowały się za plecami naszych koszykarzy.

Czy reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 stanie na podium igrzysk olimpijskich w Tokio?