Kolejne złoto dla Norwegii po emocjonującej walce. Polacy daleko w triathlonie

Norweg Vetle Bergsvik Thorn zdobył w triathlonie złoty medal Igrzysk Europejskich 2023. Żaden z Polaków nie znalazł się w Top 20.

Start triathlonu PAP/EPA / Zsolt Czegledi / Na zdjęciu: Start triathlonu
We wtorek w Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce rywalizowały kobiety w triathlonie. Złoty medal zdobyła Solveig Lovseth. Dzień później do walki przystąpili mężczyzn. Norwegia ma kolejne złoto. Postarał się o to Vetle Bergsvik Thorn (łączny czas 1:46:50).

Rywalizacja była niesłychanie emocjonująca. Tuż za Norwegiem uplasował się Izraelczyk Shachar Sagiv (1:46:51). Brązowy medal wywalczył Szwajcar Adrien Briffod (1:46:52).

Najlepszy z Polaków był Michał Oliwa, który zajął 28. miejsce (1:49:44). Na 43. pozycji uplasował się Maciej Bruździak (1:52:35), a na 45. zawody ukończył Kamil Kulik (1:53:20).

Wyścig rozgrywany był na dystansie olimpijskim. Zawodników czekało 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegania. Zawody mają wpływ na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich (Paryż 2024), bo przyznawane są punkty rankingowe.