Polska medalistka IO została ambasadorką osób LGBT+. "Nie zamierzam się zmieniać"

Katarzyna Zillmann wywalczyła srebrny medal podczas IO w Tokio. Cała Polska dowiedziała się wówczas, że kocha inną kobietę. Natychmiast stała się symbolem ruchu LGBT+, Teraz została wybrana oficjalnie - ambasadorką.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Katarzyna Zillmann Instagram / Na zdjęciu: Katarzyna Zillmann
Nasza srebrna medalistka z Tokio 2020 (choć pamiętajmy, że igrzyska olimpijskie zostały rozegrane w 2021 roku z powodu pandemii koronawirus) - Katarzyna Zillmann - została wybrana "ambasadorem osób LGBT+" podczas czwartkowej (21.10.) gali LGBT+ Diamonds Awards.

- Nie czuję się jako aktywistka, ten tytuł przypadł mi za bycie sobą, a nie zamierzam się zmieniać i tych wartości, które reprezentuje - powiedziała Zillmann po odebraniu nagrody przed kamerą stacji TVN 24. - Mogę podziękować za to, że mam większe pole do wyrażenia siebie i to mi pomaga - dodała. Zwracała również uwagę na działalność innych laureatów i nominowanych.

Zillmann konkurowała o tę nagrodę z aktywistką Mają Heban oraz dziennikarzem TVN - Piotrem Jaconiem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!

Przypomnijmy, że nasza wioślarka po wywalczeniu srebra w Tokio na antenie TVP podziękowała swojej ukochanej (TUTAJ o tym pisaliśmy >>). - Dziękujemy wszystkim kibicom, mężom, rodzinom, znajomym, którzy dzisiaj wstali... - wyliczała Maria Sajdak. Po chwili mikrofon do rąk wzięła Zillmann. - I dziewczynom - dodała wioślarka.

Kilka godzin później w rozmowie z dziennikarzem WP SportoweFakty - Grzegorzem Wojnarowskim - dodała: "Wydawało mi się, że nigdy nie byłam ukryta w szafie, a tu się okazuje, że trzeba z niej wyjść tak oficjalnie. Czułam potrzebę mówienia o swojej orientacji, ale chyba do tej pory mój głos nie był dostatecznie głośny". Całą rozmowę przeczytasz TUTAJ >>.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×