Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

24-godzinne zmagania sportowe w Rawiczu

W najbliższy weekend w Rawiczu odbędzie się 24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu. To już czwarta edycja imprezy dla amatorów sportowców.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Z roku na rok większe zainteresowanie ze strony sportowców, kolejne rekordy i dyscypliny. Organizator 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu podnosi poprzeczkę zarówno sobie, jak i zawodnikom, którzy już czekają w blokach startowych by rozpocząć rywalizację. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się ponad 1300 uczestników, a listy niektórych dyscyplin nie zostały jeszcze zamknięte. Na zakończenie festiwalu, na rawickiej scenie, wystąpią Sylwia Grzeszczak i Blue Café.

17-18 maja w Rawiczu rusza kolejna - czwarta edycja 24h Rawickiego Festiwalu Sportu, jedynej imprezy w Polsce gdzie sportowcy amatorzy i zawodowcy rywalizują przez 24h jednocześnie na ośmiu różnych arenach sportowych. Sztandarową dyscypliną, od powstania imprezy, jest 24 godzinny bieg sztafetowy. Pozostałe dyscypliny, to: streetball, maraton pływacki, maraton rowerowy, turniej piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny, nordic walking. Z roku na rok chętnych do wzięcia udziału w imprezie jest coraz więcej. Zmienia się też podejście do rywalizacji niektórych ekip. Z tego co wiemy, były ekipy biegaczy, które przeprowadzały swoistego rodzaju castingi do składów. Każdy zespół chce zebrać jak najlepszą grupę, by wywalczyć pierwsze miejsce. W biegu sztafetowym już w 2 tygodnie po ogłoszeniu na stronie internetowej festiwalu rawickifestiwalsportu.pl informacji o rozpoczęciu rekrutacji organizator zamykał główną listę zawodników.

Wśród biegaczy Krzysztof Tumko, który w tym roku ponownie próbuje pobić rekord guinessa. Ekipa gości, którą poprowadzić ma Bartłomiej Topa.

Od ubiegłego roku festiwal połączono ze Świętem Rawicza, dzięki czemu organizatorzy zapewniają wszystkim, którzy zdecydują się w ten weekend przyjechać do Rawicza, również szereg atrakcji pozasportowych

Rekordy ubiegłego roku:


 • 151 okrążeń, czyli 422 km 800m w kategorii OPEN - PIEPRZYK.PL

 • Rekord trasy : 07:53,00; - kategoria mężczyzn Bogdan Semenowicz (Pieprzyk.pl)

 • Krzysztof Tumko z Fitness Klub Sporting - Leszno, OPEN mężczyźni - 54 okrążenia- 151 km 200 m

 • Adrianna Skarbowska z Trenujznami.pl&athleticsforever.pl2 - 38 okrążeń - 106 km 400 m

 • Łączny dystans zawodników - 2 914 okrążeń, czyli 8 159 km 200 m

Harmonogram imprezy:

SOBOTA 17.05.2014

godz. 16.00 - W "prologu" zmagań zaprezentują się uczniowie rawickich przedszkoli z rodzicami - (planty Jana Pawła II, park Domu Kultury)
godz. 17.00 - Oficjalne otwarcie 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu w miasteczku festiwalowym - (targowisko miejskie)
godz. 20:00 - 24:00 - Noc Muzeów - (Ratusz i rawicki Rynek)

MIEJSCA: Planty Jana Pawła II, targowisko miejskie (miasteczko festiwalowe), Zespół Boisk im. Tadeusza Konata "ORLIK" przy Szkole Podstawowej nr 1, kryta pływalnia OSiR-u w Rawiczu, korty tenisowe OSiR-u w Rawiczu, rawicki Rynek, stadion OSiR przy ul. Spokojnej.

NIEDZIELA 18.05.2014
godz. 12:00 - Pokazy i prezentacje rawickich klubów sportowych - (miasteczko festiwalowe przy ul. Targowej/targowisko miejskie)
godz. 14.00 - Mistrzostwa Polski w przeciąganiu TIRA będące eliminacjami krajowymi do Mistrzostw Świata - (miasteczko festiwalowe przy ul. Targowej/targowisko miejskie)
godz. 17.00 - Zakończenie zmagań sportowych 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu - (wszystkie areny sportowe)
Scena na rawickim Rynku:
godz. 18.15 - Rozdanie nagród za udział w 24-godzinnym Rawickim Festiwalu Sportu
godz. 19.30 - Koncert Sylwii Grzeszczak
godz. 21.00 - Koncert zespołu Blue Café

MIEJSCA: Planty Jana Pawła II, targowisko miejskie (miasteczko festiwalowe), Zespół Boisk im. Tadeusza Konata "ORLIK" przy Szkole Podstawowej nr 1, kryta pływalnia OSiR-u w Rawiczu, korty tenisowe OSiR-u w Rawiczu, rawicki Rynek, stadion OSiR przy ul. Spokojnej.

Organizatorem głównym imprezy jest Urząd Miejski Gminy Rawicz. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Patroni medialni: Sportowe Fakty.pl, TVP Poznań, Radio Elka i Ziemia Rawicka Extra.

Fot. uczniowie Technikum Fototechnicznego z Zespołu Szkół Nr3 Fot. uczniowie Technikum Fototechnicznego z Zespołu Szkół Nr3

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×