Hat-trick Tomasza Kowala. Strongman znów najpopularniejszym sportowcem na Sądecczyźnie

Kryniczanin po raz trzeci z rzędu wygrał plebiscyt i na uroczystej gali w Nowym Sączu odebrał puchar. Siłacz uzyskał najwięcej głosów wysyłanych SMS-ami i kartkami pocztowymi.

Krzysztof Niedzielan
Nominowanych zostało w tym roku zostało 68 sportowców, a 19 wyróżniono podczas finału. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się 34-letni Tomasz Kowal. - Wszyscy tu jesteśmy zwycięzcami. Ja mam ogromne powody do radości. W ubiegłym roku nie zszedłem ani razu z podium, a do tego wygrałem Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, rozgrywane w Nowym Sączu. W 2015 roku chciałbym zostać mistrzem Europy. Byłaby to wisienka na torcie - podkreślił.
Zwycięzca prezentuje okazały puchar Zwycięzca prezentuje okazały puchar
Prawdziwym bohaterem można określić Arkadiusza Borzęckiego, laureata drugiej nagrody. Pochodzący z Przysietnicy sportowiec ma na koncie medale Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce. W 2014 roku był trzeci w rywalizacji dyskoboli. Trenuje pchnięcie kulą, oraz rzut dyskiem i oszczepem. Gdy miał pięć lat uległ wypadkowi drogowemu i od tego czasu cierpi na lewostronny paraliż. - Dziękuję moim rodzicom, trenerowi i wszystkim, którzy oddali na mnie swoje głosy - mówił z dużym uśmiechem.
Arkadiusz Borzęcki pokonał swoje słabości, a teraz pokonuje rywali Arkadiusz Borzęcki pokonał swoje słabości, a teraz pokonuje rywali
Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Szewczyk, starosądecki kierowca rajdowy. Jego największym sukcesem w 2014 roku jest zwycięstwo w 40. Rajdzie Barbórki Cieszyńskiej. - To ogromna motywacja do dalszej pracy. W tym roku zamierzam startować w cyklu rajdów o mistrzostwo Polski. Wskakuję na wyższy poziom i chcę zbierać cenne doświadczenie. Druga lokata w plebiscycie jest dla mnie dużym zaskoczeniem - zaznaczył.
Rajdowiec ze Starego Sącza zajął miejsce na trzecim stopniu podium Rajdowiec ze Starego Sącza zajął miejsce na trzecim stopniu podium
Poza podium znalazły się bardziej znane postaci sądeckiego sportu. Piąty Michał Pasiut to mistrz Polski w kajakowym slalomie i młodzieżowy mistrz świata i Europy. Ósmą lokatę zajął bramkarz Sandecji Nowy Sącz Marek Kozioł.

Portal SportoweFakty.pl był patronem medialnym 12. edycji plebiscytu na najpopularniejszego sportowca regionu sądeckiego. Tym razem wszyscy sklasyfikowani sportowcy otrzymali 6455 głosów. - W tym roku mieliśmy rekordową liczbę 68 nominowanych. Plebiscyt się rozwija i jest coraz bardziej popularny. Ziemia sądecka bogata jest w niezwykle utalentowanych sportowców we wszystkich kategoriach wiekowych - powiedział Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenia Dla Miasta i organizator imprezy.

Końcowa klasyfikacja:
1. Tomasz Kowal (Strong Man)
2. Arkadiusz Borzęcki (Lekkoatletyka)
3. Jakub Szewczyk (Rajdy samochodowe)
4. Sebastian Sojka (Sporty motorowodne)
5. Michał Pasiut (Kajakarstwo górskie)
6. Kamil Rosiek (Amp football, biegi narciarskie, biathlon)