Wrestling. Gwiazdy WWE oddają hołd legendzie. Mark "Rollerball" Rocco zmarł w wieku 69 lat

Świat zawodowego wrestlingu pogrążył się w żałobie po śmierci angielskiego zawodowego zapaśnika, Marka Rocco. - Odeszła legenda - napisał w mediach społecznościowych Flash Morgan Webster.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mark Rocco Facebook / British-Wrestling-the-Glory-Years / Na zdjęciu: Mark Rocco
Mark Hussey, występujący w zawodach wrestlingu jako Mark "Rollerball" Rocco i "Black Tiger", zmarł w wieku 69 lat. Smutna wiadomość napłynęła z Teneryfy, gdzie Brytyjczyk zamieszkał po zakończeniu kariery w 1991 roku.

- Odeszła legenda. Mark był pionierem i innowatorem. Można śmiało powiedzieć, że dywizja junior heavyweight nie byłaby tym, czym jest dzisiaj, bez jego ogromnego wkładu" - napisał na Twitterze walijski zapaśnik WWE, Flash Morgan Webster (Gavin Watkins).

Rocco pozostanie w pamięci brytyjskich fanów wrestlingu jako jeden z największych w historii. Występował w Joint Promotions, All Star Wrestling i "second BWF" jako Mark "Rollerball" Rocco oraz w New Japan Pro Wrestling jako "Black Tiger" - w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia.

Mistrz wrestlingu był synem zapaśnika Jima Husseya i ojcem zawodowego boksera Jono "Rocco" Husseya. Rocco przez lata był jednym z czołowych wrestlerów organizacji Joint Promotions i All Star Wrestling.

- Przykro słyszeć o śmierci Marka Rocco. Innowatora, który wyprzedził swoje czasy o lata świetlne. Spoczywaj w pokoju - hołd legendzie oddał również Sam Gradwell z WWE.

Zobacz:
Nie żyje Johnny Walker, legenda wrestlingu
Nie żyje Danny Havoc. Słynny wrestler niedawno opłakiwał śmierć żony

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×