Fani opłakują śmierć meksykańskiego wrestlera. Odszedł słynny gladiator

Świat wrestlingu okrył się żałobą. W Meksyku zmarł Jose Alvarado Nieves, znany ze swoich występów w WWE jako "Super Porky".

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jose Luis Alvarado Nieves - Super Porky Twitter / twitter.com/EscobarWWE / Jose Luis Alvarado Nieves - Super Porky
W poniedziałek (26 lipca) meksykańskie media przekazały smutną wiadomość dla wszystkich fanów wrestlingu. Nie żyje Jose Luis Alvarado Nieves, występujący pod pseudonimem "Super Porky" i "Silver Arm".

Jak dotąd przyczyna śmierci 58-letniego gladiatora jest nieznana. Alvarado stał się ikoną meksykańskiego wrestlingu. Przez lata był jednym z najbardziej lubianych zawodników przez publiczność.

Organizacja El Consejo Mundial de Lucha Libre (CMLL) oddała hołd zmarłemu. "Zawsze było super 'Super Porky'. Łączymy się w smutku z bliskimi Jose Luisa - zapaśnika, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii meksykańskiego i światowego wrestlingu" - napisano w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

"Super Porky" był ważną postacią złotej ery CMLL. W latach 2005-06 walczył również na galach World Wrestling Entertainment (WWE), a potem Lucha Libre AAA Worldwide (2006-09).

W ostatnich latach mistrz wrestlingu podupadł na zdrowiu. Duża nadwaga i niewyleczone kontuzje z okresu kariery zawodniczej sprawiły, że konieczne był operacje, m.in. barku i obu bioder.

Zobacz:
Nie żyje były mistrz świata. Był legendą tego sportu
Nie żyje piłkarz. 18-latek, Eric Saryan, zginął podczas działań wojennych

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×