Aleksandra Mirosław w finale igrzysk. Druga z Polek powalczy o brąz!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław

Obie nasze reprezentantki awansowały do półfinału wspinaczki sportowej na czas. Niestety o finał musiały one rywalizować między sobą. Ostatecznie lepsza od Aleksandry Kałuckiej okazała się Aleksandra Mirosław i to ona powalczy o złoty medal.

W środę odbywa się decydująca rywalizacja we wspinaczce sportowej na czas kobiet. W niej udział biorą dwie Polki - Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka. Obie bezproblemowo pokonały swoje rywalki i przeszły przez ćwierćfinały. Pierwsza z nich uzyskała najlepszy rezultat, a druga trzeci całej 1/4 finału.

W kolejnym etapie zawodów nasze reprezentantki musiały jednak zmierzyć się ze sobą. To oznaczało, że jedna z nich powalczy o złoto, ale już na pewno będzie miała srebrny medal. Drugiej z kolei pozostanie rywalizacja o brązowy krążek.

Lepsza okazała się Aleksandra Mirosław, która pokonała całą trasę w ciągu 6,19 sekundy. Aleksandra Kałucka uzyskała czas 6,34 sekundy, co jest jej nowym rekordem życiowym.

Pierwsza z nich w decydującej potyczce stanie naprzeciw Lijuan Deng z Chin, która uzyskała czas 6,38 sekundy. Druga postara się pokonać Indonezyjkę Rajiah Sallsabillah.

Finały zaplanowano na 12:54.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty