KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Valentino Rossi odwołał się od kary do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu

Valentino Rossi wystartuje z ostatniego miejsca w Grand Prix Walencji z powodu kary nałożonej na Włocha po wydarzeniach z Grand Prix Malezji. Włoch złożył jednak odwołanie od tej kary do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

W wyścigu o Grand Prix Malezji doszło do ostrej walki pomiędzy Valentino Rossim a Marcem Marquezem. Na siódmym okrążeniu Włoch chciał przyblokować i wypchnąć Hiszpana na zewnętrzną, ale jego atak doprowadził do upadku mistrza świata z sezonów 2013-2014. Wcześniej "Doctor" miał pretensje do rywala, że ten celowo zmienia tempo i blokuje go na torze.

Za swój atak Rossi został ukarany trzema punktami karnymi i w tej sytuacji do wyścigu o Grand Prix Walencji ruszy z końca stawki. Movistar Yamaha MotoGP, zespół w którym startuje Włoch, złożył od razu odwołanie od decyzji dyrekcji wyścigu. Kara została jednak podtrzymana.

"Doctor" postanowił wykorzystać jeszcze jedną szansę - złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Rossi chce uchylenia kary albo zmniejszenia liczby punktów karnych z trzech do jednego, co sprawiłoby, że nie musiałby ruszać z ostatniego pola startowego w Walencji.

Włoch domaga się pilnego załatwienia sprawy. Jeśli CAS nie będzie w stanie podjąć decyzji przed rozpoczęciem pierwszego treningu na torze w Walencji (6 listopada), to Włoch wnosi o zawieszenie kary i jej odbycie w późniejszym terminie, czyli podczas pierwszego wyścigu sezonu 2016. Gdyby Trybunał podjął decyzję dopiero zimą i uznał karę dla Rossiego za słuszną, to wtedy 36-latek ruszyłby z końca stawki w Grand Prix Kataru.

Czy CAS uzna rację Valentino Rossiego i anuluje jego karę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×