MotoGP: pierwszy trening dla Marca Marqueza

Zwycięstwem Marca Marqueza zakończył się pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Aragonii na torze Motorland Aragon. Kolejne pozycje zajęli Valentino Rossi oraz Maverick Vinales.

Łukasz Kuczera

W piątkowy poranek zawodników MotoGP na torze Motorland Aragon przywitała bardzo dobra pogoda. Pomimo wczesnej pory, asfalt dość szybko się rozgrzał, co pozwoliło reprezentantom królewskiej klasy na kręcenie dobrych czasów.

W takich warunkach najlepszy czas w porannej sesji treningowej wykręcił Marc Marquez. Zawodnik Repsol Honda Team jedno okrążenie toru pokonał w czasie 1:48.830. Drugi Valentino Rossi stracił do niego 0.186 s. Włoch pod koniec treningu wyjechał na tor na nowym komplecie opon, podobnie jak pozostali zawodnicy i znacząco podkręcił tempo. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Maverick Vinales ze stratą 0.348 s. do zwycięzcy.

W piątkowy poranek fani MotoGP mogli ponownie zobaczyć w akcji Nicky'ego Haydena. Amerykanin, mistrz świata królewskiej kategorii z sezonu 2006, gościnnie zastępuje w Aragonii kontuzjowanego Jacka Millera. "Kentucky Kid" zajął dwudziestą pozycję ze stratą 3.043 S. do Marqueza.