Kokpit Kibice

Poważna kontuzja Esteve'a Rabata

Pechowo dla Esteve'a Rabata zakończył się drugi dzień testów MotoGP w Malezji. Wskutek upadku Hiszpan nabawił się poważnej kontuzji i musi wrócić do Europy, gdzie przejdzie proces rehabilitacji.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Esteve Rabat na motocyklu ekipy Marc VDS Materiały prasowe / Esteve Rabat na motocyklu ekipy Marc VDS

Do upadku Esteve'a Rabata doszło pod koniec drugiego dnia testowego na torze Sepang w Malezji. Zawodnik Marc VDS Estrella Galicia popełnił błąd w zakręcie numer jedenaście. Zdarzenie wyglądało na tyle groźnie, że sędziowie postanowili przerwać testy MotoGP i wywiesili czerwoną flagę.

Hiszpan został przewieziony ambulansem do pobliskiego szpitala Putrajaya, gdzie przeszedł kompleksowe badania. Wykazały one uraz lewego kolana, ponadto Rabat ma złamanie w prawej ręce i uszkodzone dwa palce w lewej stopie. Reprezentant Marc VDS Estrella Galicia przebywa nadal w malezyjskim szpitalu, ale jego zespół zorganizował mu już lot do Europy. Dojdzie do niego we wtorek wieczorem.

Hiszpan będzie kontynuował leczenie w jednej z klinik w Barcelonie. Celem 27-latka jest wyleczenie kontuzji przed kolejnymi testami MotoGP, które zaplanowano na 15 lutego na Phillip Island w Australii.

 

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

Czy Esteve Rabat wyleczy kontuzję na testy MotoGP w Australii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Marc VDS Estrella Galicia

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×