Tragedia na torze w Niemczech. Nie żyje Dennis Lippert

23-letni Dennis Lippert uległ wypadkowi podczas sobotniego wyścigu na torze w Oschersleben w środkowych Niemczech. Doznał obrażeń głowy, które okazały się śmiertelne.

Michał Fabian
Na zdjeciu: Dennis Lippert Facebook / Dennis Lippert#26 Racing / Na zdjeciu: Dennis Lippert
W miniony weekend w Oschersleben odbywały się wyścigi w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec (IDM). W klasie Supersport-600 doszło do fatalnego w skutkach wypadku.

Dennis Lippert, kierowca wyścigowy Yamahy, najpierw upadł na tor, a następnie został trafiony w głowę przez innego zawodnika, Martina Vugrinca.

Służby medyczne natychmiast rozpoczęły akcję ratunkową, sportowiec został przetransportowany helikopterem do szpitala w Magdeburgu. Niestety we wtorek 23-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Jak informuje portal motorsport-total.com, Lippert startował w IDM od 2018 r. W pierwszym sezonie w klasie Supersport-600 zajął siódme miejsce. W dwóch wyścigach stanął na podium.

"Zawsze będziemy Cię nosić w naszych sercach jako mistrza. Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Spoczywaj w pokoju" - tak Lipperta pożegnał jego zespół Team Ravenol Endurance Motorsport.