Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zawodnicy Pit Bike w gotowości do startu sezonu

Na 10 kwietnia zaplanowana została runda rozgrzewkowa Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawodnicy będą sprawdzać formę u progu nowego sezonu, a nowi w stawce przystąpią do licencji Polskiego Związku Motorowego.
Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
Zawodnicy Pit Bike gotowi do startu sezonu WP SportoweFakty / Zawodnicy Pit Bike gotowi do startu sezonu

To szczególny moment zwłaszcza dla nowych zawodników dyscypliny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Zdanie licencji to przepustka do świata motorsportu. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą rywalizować na torach asfaltowych, ale i off-roadowych. Nas oczywiście bardzo to cieszy i chcemy zapewnić im płynne wejście w świat współzawodnictwa. Zdając teraz egzamin teoretyczny i praktyczny, w maju podczas I rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, będą już pełnoprawnymi zawodnikami, zdobywając punkty w klasyfikacji generalnej.

Pit Bike, Bydgoszcz Pit Bike, Bydgoszcz

Zaczynają w Bydgoszczy

Runda rozgrzewkowa, czyli Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego odbędzie się na bydgoskim Kartodromie. Tradycyjnie zwycięzcy zostaną wyłonieni z kilku klas: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters. Pojawia się także nowa klasa: MiniGP, a mniej doświadczeni pojadą w wyścigu Rookie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektorniczną: https://otopit.pl/zapisy/runda-rozgrzewkowa/ a wszystkie pytania można kierować do biura: otopit@otopit.pl

Runda rozgrzewkowa Pit Bike Runda rozgrzewkowa Pit Bike

– Całą zimę trenowałem na torze kartingowym Kormoran w Olsztynie pod okiem naszego trenera, Marka Szkopka. Wiosną rozpoczęliśmy treningi na placu oraz torze w Modlinie. Chciałbym przejechać cały sezon bez kontuzji i być w TOP10 klasy stock 90 - mówi uczestnik najmłodszej klasy, Karol Terka. -Bardzo mnie cieszy rozwój dyscypliny pit bike w naszym kraju. Za moich czasów nie było takich możliwości, nie mieliśmy na czym trenować. Teraz dzięki dostępności sprzętu, ale także dzięki systemowi szkoleń, zmieniło się to diametralnie. Polskie nazwiska w światowych cyklach będą coraz częstszym zjawiskiem. To naturalny bieg. Ja jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć praktycznie od samego początku. Cały sens naszej kariery to przekazać swoje doświadczenie młodszym pokoleniom- dodaje Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC oraz trener.

Pit Bike Pit Bike

3...2..1...start!

Zawodnicy zmierzą się na motocyklach MRF, YCF i Kayo. Po rundzie rozgrzewkowej czekają ich cztery rundy pucharowe: 3 maja na Autodromie Słomczyn, 6 czerwca na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie, 10 lipca, Kartodrom Bydgoszcz i finał 10 października Awix Racing Arena w Toruniu. W tym sezonie po raz drugi odbędzie się również wydarzenie w randze Mistrzostw Polski, będą to dwudniowe zawody 28-29 sierpnia na koszalińskim Motoparku. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest toruński klub MX Otopit Toruń.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×