Fluch zwycięzcą pierwszego wyścigu Volkswagen Castrol Cup 2014

W sobotę na węgierskim torze Formuły 1 zainaugurowano rywalizację w tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup. Pierwszy wyścig wygrał Szwed Marcus Fluch.

Rafał Lichowicz

Marcus Fluch wykorzystał start z pole position i wygrał pierwszy wyścig inauguracyjnej rundy Volkswagen Castrol Cup 2014. Szwedzki kierowca prowadził od startu do mety i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej pucharu.

- Muszę przyznać, że Maciek Steinhof jechał bardzo szybko i wywierał na mnie ogromną presję. Udało mi się jednak kontrolować cały wyścig, a pod jego koniec wypracować większą przewagę. Mimo że prowadziłem od startu do mety, wyścig był bardzo emocjonujący - powiedział zwycięzca zawodów.
Podium pierwszego wyścigu Volkswagen Castrol Cup w sezonie 2014 (fot. volkswagencastrolcup.pl) Podium pierwszego wyścigu Volkswagen Castrol Cup w sezonie 2014 (fot. volkswagencastrolcup.pl)

Tuż za nim linię mety na węgierskim torze Hungaroring minął startujący z drugiego pola Maciej Steinhof. Trzecia lokata należała do Janka Kisiela, który zdołał się przebić z dziesiątej pozycji startowej. - Do tego wyścigu podszedłem bardzo taktycznie. Mimo że startowałem dopiero z 10. miejsca, udało mi się wcisnąć pomiędzy moich konkurentów i awansować na podium. Jestem bardzo zadowolony, że dojechałem do mety bez ani jednej rysy na samochodzie - powiedział na mecie Kisiel.

Biorący udział w pełnym cyklu Volkswagen Castrol Cup, Jerzy Dudek rozpoczął tegoroczne zmagania od 20. miejsca, a jedyna kobieta w stawce, Gosia Rdest uplasowała się na 10. pozycji.
Jerzy Dudek w pierwszym wyścigu zajął 20. lokatę (fot. volkswagencastrolcup.pl) Jerzy Dudek w pierwszym wyścigu zajął 20. lokatę (fot. volkswagencastrolcup.pl)

Pierwszy wyścig na torze Hungaroring obfitował w wiele emocji. Po rozgrywanych w deszczu piątkowych treningach i sobotnich kwalifikacyjnych, zawodnicy rywalizowali na suchej nawierzchni. Marcus Fluch popisał się świetnym startem i pewnie kontrolował poczynania swoich rywali. Od samego początku tuż za Volkswagenem Golfem GTI szwedzkiego kierowcy jechał drugi w sesji kwalifikacyjnej Maciej Steinhof.

Bohaterem pierwszego wyścigu z pewnością był Janek Kisiel, który po raz kolejny udowodnił, że potrafi umiejętnie żonglować taktyką dotyczącą użycia systemu Push - to - Pass. Trzeci zawodnik ubiegłorocznej odsłony Volskwagen Castrol Cup zdołał wyprzedzić m.in. Jakuba Litwina, Robertasa Kupcikasa i Pawła Krężeloka, aby ostatecznie ulec jedynie Fluchowi i Steinhofowi. Wśród tegorocznych debiutantów w Volkswagen Castrol Cup z najlepszej strony pokazał się zawodnik z RPA, Jeffrey Kruger. Pierwszy wyścig na Hungaroringu ukończyli wszyscy 22 zawodnicy.