Kuba Giermaziak 4. w treningu w Niemczech

Wicelider klasyfikacji generalnej cyklu Porsche Supercup, Earl Bamber uzyskał najlepszy czas podczas piątkowej sesji treningowej na torze w Hockenheim. Kuba Giermaziak zajął 4. miejsce.

Rafał Lichowicz
Czołową trójkę sesji treningowej markowego pucharu Porsche na torze Hockenheimring dzieliła ledwie 0,1 sekundy. Zwycięzca Earl Bamber z szwajcarskiego zespołu Fach Auto Tech ustanowił w piątek najlepszy rezultat czasem 1:43.649.

Jedno okrążenie niemieckiego toru poniżej minuty i 44 sekund byli w stanie pokonać również Christian Engelhart i triumfator ubiegłorocznej edycji Porsche Supercup - Nicki Thiim.

Niecałe pół sekundy do Bambera stracił lider tegorocznego cyklu - Kuba Giermaziak. Kierowca Verva Lechner Racing Team w swoim najszybszym przejeździe uzyskał rezultat 1:44.054.

Aż czterech kierowców wystawił w Niemczech bielski zespół Forch Racing. W piątkowym treningu najlepiej wypadł szósty Connor de Philippi. 10. miejsce zajął Bas Schothorst, a 12. Robert Lukas. Czwarty w składzie Niemiec Christofer Berckhan zajął odległe 20. miejsce w stawce 28 kierowców.