WTCC: "Pechito" Lopez wygrał pierwszy wyścig w Argentynie

Jose Maria Lopez z Citroena zwyciężył w pierwszym wyścigu serii WTCC na torze Termas de Rio Hondo. Argentyńczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Redakcja
Redakcja
Jose Maria Lopez prowadził niezagrożenie od startu w pierwszym argentyńskim wyścigu serii WTCC. "Pechito" wykorzystał wywalczone w sobotę pole position i dojechał do mety z przewagą ponad dwóch sekund nad najgroźniejszym rywalem. Było to szóste zwycięstwo Lopeza w bieżącym sezonie.

Drugi miejsce zajął dość niespodziewanie Węgier Norbert Michelisz. Kierowca Hondy wykorzystał słaby start Yvana Mullera i po raz drugi w tym roku stanął na podium.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata na prowadzeniu umocnił się Lopez, który ma już 285 punktów i o 50 wyprzedza drugiego Mullera. Trzeci jest Sebastien Loeb. Rajdowy mistrz świata traci do lidera 80 punktów.