Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Porsche Supercup: Giermaziak 9. w Monako

Na 9. miejscu zakończył wyścig Porsche Supercup w Monako [tag=307]Kuba Giermaziak[/tag]. Zwyciężył startujący z pole position [tag=50007]Jaap van Lagen[/tag].
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Wyścig nie obfitował w emocje - tradycyjnie w Monako o manewry wyprzedzania było niezwykle trudno. Giermaziak startował z 10. pozycji, a jedyne miejsce zyskał tylko dzięki pechowi drugiego Polaka w stawce - Roberta Lukasa, który zakończył rywalizację już na 1. okrążeniu. Kierowca Vervy próbował wprawdzie atakować Matteo Cairoliego, ale bez większych efektów. 

Wyścig pewnie wygrał Jaap van Lagen, którego zwycięstwo nie było zagrożone. Za Holendrem Austriak  Philipp Eng i Brytyjczyk Ben Barker.


Na 7. okrążeniu doszło na wypadku, po którym przez kolejnych pięć kółek stawka jechała za samochodem bezpieczeństwa. Powodem problemów był Carlos Rivas, który wpadł na bandy, jadący tuż za nim Chris Bauer Patrick Eisemann nie mogli już nic zrobić i rozbili swoje auta o stojący w poprzek toru samochód Rivasa. Na torze pojawiło się sporo odłamków i wielka plama oleju, niezbędna była więc interwencja służb porządkowych.

Kuba Giermaziak: Po wczorajszych kwalifikacjach wiedzieliśmy, że dziś nie będzie łatwo. Miałem lepsze tempo od rywali z przodu, ale na tym torze wyprzedzanie jest bardzo trudne. Przed nami kilka dni testowych na włoskim torze Monza. Ponadto w połowie czerwca czeka mnie start w 24h Le Mans. Potem wyścig w Austrii, który był dla mnie w zeszłym roku bardzo udany. Miejmy nadzieję, że za niecały miesiąc będzie podobnie.

Kolejny wyścig Porsche Supercup 21 czerwca w Austrii.  

Wyniki GP Monako:
1. Jaap van Lagen (FACH AUTO TECH) 29:27.913
2. Philipp Eng (Market Leader Team by Project 1) +0,241
3. Ben Barker (MOMO-Megatron Team PARTRAX) +0,912
4. Christian Engelhart (MRS GT-Racing) +2,028
5. Michael Ammermüller (Lechner Racing Middle East) +2,475
6. Alex Riberas (The Heart of Racing by Lechner) +3,019
...
9. Kuba Giermaziak (VERVA Lechner Racing Team) +7,767
DNF. Robert Lukas

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×