Porsche Supercup: Krótki wyścig Kuby Giermaziaka, dobry wynik Roberta Lukasa

Tylko kilkanaście okrążeń przejechał Kuba Giermaziak podczas pierwszego wyścigu Porsche Supercup odbywającego się na włoskim torze Monza. Więcej szczęścia miał Robert Lukas, który na mecie znalazł się w czołówce.

Andrzej Prochota

Już na samym starcie doszło do kilku kolizji, które dla niektórych kierowców oznaczało koniec rywalizacji. Kuba Giermaziak do wyścigu przystępował z 15. pola startowego, co z pewnością miało wpływ na jego start. Polak musiał ściąć szykanę i po przejechaniu kilku następnych metrów został zmuszony do zatrzymania swojego auta. Po zamieszaniu na starcie na torze przez kilka okrążeń znajdował się samochód bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do kierowcy VERVA Racing Team dużo lepiej spisał się drugi z Polaków - Robert Lukas, który pojechał bardzo dobry wyścig i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Sobotni wyścig wygrał Sven Mueller przed Matteo Cairolim. Najniższy stopień podium dla Michaela  Ammermüllera, który startował z pole position. Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał Philipp Eng, który w wyścigu był szósty. Natomiast Kuba Giermaziak spadł na ósme miejsce.

Drugi wyścig wystartuje w niedzielę 06.09.2015. Transmisja z tej rywalizacji na żywo w Eurosport i Polsat Sport News o godzinie 11.45.