WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Podopieczni Akademii Orlen Team w zawodach na Łotwie

Kierowcy serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland nominowani do Akademii Orlen Team wystąpili w pierwszej odsłonie Rotax Nordic Challenge w łotewskim Ropazi. Sukces odniósł Karol Jurmanowicz, który zajął drugą pozycję w kategorii DD2 Max.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / Łukasz Iwaniak (Mdia4U)

Na torze w łotewskim Ropazi odbyła się pierwsza odsłona międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge, która w sierpniu zawita również do Polski. W inauguracji w miniony weekend wzięło udział 9 kierowców z Polski, w tym zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team. Polacy odnieśli sukces, a Karol Jurmanowicz, nominowany do Akademii okazał się jednym z najszybszych kierowców na torze.

Na Łotwie oprócz wspomnianego Karola Jurmanowicza wystartowali również dwaj inni kierowcy z nominacją do Akademii. To Maksymilian Obst (kategoria Micro Max), który zajął czwartą pozycję oraz Piotr Wiśnicki (Junior Max) szósty w stawce łotewskiej rywalizacji.

Pozostali Polacy w najmłodszej kategorii to Jan Jóźwiak, Jonathan Madden i Julia Obłój. Dwóch pierwszych uplasowało się na podium rundy. W kategorii juniorskiej wygrał reprezentujący Polskę Sylwester Aleksiejevas, a w kategorii Mini Max czwartą pozycję uzyskał Karol Kręt. Wśród najstarszych zawodników - DD2 Masters - na trzecim stopniu podium znalazł się Sławomir Murański.

Zawodnicy Rotax w najbliższy weekend wystąpią na Autodromie Słomczyn w czwartej odsłonie serii pucharowej. Walczyć będą również o punkty mistrzostw Polski. Po trzech rundach rozgrywek liderami w swoich kategoriach są Maciej Gładysz (Micro Max, nominowany do Akademii Orlen Team), Karol Kręt (Mini Max), Kamil Donicz (Junior Max), Mateusz Pyłka (Rotax Max Senior, nominowany do Akademii Orlen Team), Karol Jurmanowicz (DD2 Max, nominowany do Akademii Orlen Team) oraz Sławomir Murański (DD2 Masters).

Kartingowcy Rotax wspierani są w tym roku przez PKN Orlen, który od sezonu 2017 został sponsorem rozgrywek kartingowych w Polsce. Piętnastu najlepszych zawodników serii otrzymało podczas kwietniowej inauguracji w Toruniu nominacje do Akademii Orlen Team. Zobaczymy ich między innymi w najbliższy weekend na obiekcie Automobilklubu Rzemieślnik.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Magiczna akcja a la Zidane

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×