KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski przed najtrudniejszym zadaniem

Zandvoort w Holandii będzie gospodarzem finałowej rundy sezonu GT4 Central European Cup. Wśród kierowców rywalizujących na trudnym technicznie torze zobaczymy duet Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz z eSky WP Racing Team.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Maserati Granturismo MC GT4 Materiały prasowe / Maserati Granturismo MC GT4

Polacy do zawodów przystępują po wielkim sukcesie Slovakia Ringu, gdzie królowali w swojej klasie Am Cup, wygrywając oba wyścigi. W pierwszym z nich sprawili sensację, zostawiając w tyle nawet rywali z kategorii Pro-Am.

- To chyba będzie dla nas najtrudniejszy weekend wyścigowy w sezonie. Duże ciśnienie, bo utrzymujemy jako zespol trzecie miejsce w klasyfikacji. Tor w Zandvoort jest w wielu miejscach bardzo ciasny i kręty, i tam na pewno będziemy tracić do rywali ze względu na specyfikę Maserati, które lubi szybkie partie. Walka zapowiada się jednak bardzo ciekawie, będziemy starali się atakować od samego początku i trzymać się celu, czyli podium - mówi Maciej Marcinkiewicz.

- Zandvoort to nowy dla nas tor. Byliśmy tutaj we wrześniu tylko na krótkich testach. Udało się poznać specyfikę toru i obrać właściwą linię jazdy. Podczas treningów wolnych będziemy wdrażać opracowaną strategię. Dużo czasu spędziłem na symulatorze. Bardzo mi pomaga, zrobiłem nawet kilkanaście symulacji wyścigu, więc liczę, że to zaprocentuje w realu - dodaje Łukasz Kręski.

W ostatniej rundzie Marcinkiewicz nadal ma szansę na tytuł GT4 Central European Cup. Do liderów Giuseppe Fascicolo i Romy Dall`Antonia traci 14 punktów.

Harmonogram: 

Piątek
13:00 - 14:00 Trening 1
17:00 - 18:00 Trening 2

Sobota
11:05 - 11:25 Kwalifikacje 1
11:35 - 11:55 Kwalifikacje 2
15:50 - 16:50 Wyścig 1

Niedziela
13:35 - 14:35 Wyścig 2

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×