Trwa dobra passa Roberta Kubicy w DTM. Po tym jak przed trzema tygodniami w Zolder kierowca Orlen Team ART cieszył się z pierwszego w karierze podium w niemieckiej serii wyścigowej, w sobotę na Hockenheim udało mu się sięgnąć po punkty.
Kubica długo pozostawał poza punktowaną dziesiątką, ale wykorzystał neutralizację w końcówce wyścigu i zjechał po nowe opony. Przewaga ogumienia pozwoliła mu się przedrzeć na ósme miejsce. Cztery punkty dodane do klasyfikacji sezonu 2020 sprawiły, że łącznie Kubica ma ich 20.
Sobotni dorobek z Hockenheim pozwolił Polakowi awansować o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej DTM. Robert Kubica, podobnie jak Fabio Scherer, ma teraz 20 punktów. o wyższej lokacie krakowianina decyduje fakt, że ma on na swoim koncie lepszy wynik indywidualny (podium w Zolder).
Ciekawie wygląda sytuacja na czele stawki DTM. Jako że Nico Mueller wygrał w sobotę, podtrzymał on swoje szanse na tytuł mistrzowski. Przed ostatnim wyścigiem sezonu ma on już tylko 13 punktów straty do Rene Rasta.
Klasyfikacja kierowców DTM:
| P. | Kierowca | Zespół | Punkty |
|---|---|---|---|
| 1. | Rene Rast | Audi | 325 |
| 2. | Nico Mueller | Audi | 312 |
| 3. | Robin Frijns | Audi | 269 |
| 4. | Mike Rockenfeller | Audi | 127 |
| 5. | Timo Glock | BMW | 116 |
| 6. | Sheldon van der Linde | BMW | 106 |
| 7. | Loic Duval | Audi | 100 |
| 8. | Marco Wittmann | BMW | 95 |
| 9. | Jamie Green | Audi | 82 |
| 10. | Ferdinand Habsburg | WRT Audi | 68 |
| 11. | Jonathan Aberdein | BMW | 54 |
| 12. | Lucas Auer | BMW | 51 |
| 13. | Philipp Eng | BMW | 47 |
| 14. | Harrison Newey | WRT Audi | 27 |
| 15. | Robert Kubica | Orlen Team ART | 20 |
| 16. | Fabio Scherer | WRT Audi | 20 |
| 17. | Benoit Treluyer | Audi | 0 |
Czytaj także:
Panika w Alfie Romeo
Williams zdziesiątkowany przez koronawirusa
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zwariowana akcja na wagę 3 pkt.! Najpierw trafił kolegę w pośladki, a potem...