Drugie miejsce zespołu Roberta Kubicy. Dobra wiadomość przed startem Daytona 24h

High Class Racing, zespół Roberta Kubicy w Daytona 24h, zakończył niedzielny wyścig kwalifikacyjny na drugim miejscu. Tym samym ekipa Kubicy zapewniła sobie drugie pole startowe w Daytona 24h, która odbędzie się w kolejny weekend.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
prototyp LMP2 zespołu High Class Racing Twitter / High Class Racing / Na zdjęciu: prototyp LMP2 zespołu High Class Racing
Zespół High Class Racing ruszał do wyścigu kwalifikacyjnego do Daytona 24h z drugiej pozycji, co było zasługą Dennisa Andersena. To właśnie kierowca z Danii, który w sobotnich kwalifikacjach wywalczył tak dobry rezultat, rozpoczął niedzielne ściganie.

Przejazd Andersena na mokrym torze nie był jednak zbyt udany. Duńczyk bardzo szybko spadł na trzecie miejsce i nie był w stanie trzymać tempa czołówki kategorii LMP2. W efekcie po ledwie kilkunastu minutach załoga High Class Racing spadła aż na szóste miejsce w swojej klasie.

Gdy za kierownicą prototypu Oreca 07 Gibson zasiadł Ferdinand Habsburg, duńska ekipa zaczęła odrabiać straty. Austriak był w stanie przebić się z szóstej pozycji na drugą. Miał przy tym nieco szczęścia, bo w samej końcówce wyścigu kwalifikacyjnego problemy miała załoga Cetilar Racing.

ZOBACZ WIDEO: Założyciel Polskiej Federacji Fitness ostro o działaniach rządu. "Dlaczego my mamy ponosić największą cenę?"

W 100-minutowym wyścigu kwalifikacyjnym najlepsza okazała się załoga PR1 Mathiasen Motorsports, którą tworzyli Ben Keating i Mikkel Jensen. Wyprzedzili oni ekipę Roberta Kubicy o 10.703 s.

Niedzielny wyścig kwalifikacyjny był naznaczony licznymi neutralizacjami, bo na mokrym torze nie brakowało różnego rodzaju incydentów. Dla Roberta Kubicy, którzy obserwował rywalizację z boksów to zapowiedź tego, co wydarzy się za tydzień w Daytona 24h.

Start z drugiej pozycji daje High Class Racing nadzieję na dobry rezultat w Daytona 24h. Kluczowe roztrzygnięcia zapadną jednak za tydzień.

Wyścig kwalifikacyjny do Daytona 24h - wyniki:

Pozycja Zespół Załoga Czas/strata
1. PR1 Mathiasen Motorsports B. Keating / M. Jensen 51 okr.
2. High Class Racing D. Andersen / F. Habsburg +10.703
3. Tower Motorsport J. Farano / G. Aubry +15.420
4. Racing Team Nederland F. Van Eerd / G. van der Garde +18.180
5. DragonSpeed USA LLC R. Hodes / G. Grist +54.608
6. Cetilar Racing R. Lacorte / A. Fuoco +1 okr.
7. Era Motorsport D. Merriman / P. Chatin +1 okr. + 33.960
8. RWR-Eurasia C. Ware / S. Yoluc +1 okr. + 1:41.623
9. DragonSpeed USA LLC E. Lux / D. Defrancesco 2 okr.
10. WIN Autosport S. Thomas / T. Nunez 2 okr. + 14.923

Czytaj także:
Kontrowersyjny Brytyjczyk chwali Roberta Kubicę
Zespół Kubicy w dobrej sytuacji. Drugie miejsce w kwalifikacjach

Czy High Class Racing wygra Daytona 24h?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×