Odmówił. Zobacz, co Ukrainiec zrobił na podium

Ukraiński zapaśnik Ołeksandr Hruszyn, który został wicemistrzem Europy, nie zamierzał pozować do wspólnego zdjęcia z Rosjaninem. Zaprotestował podczas ceremonii rozdania nagród.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ołeksandr Hruszyn Instagram / www.instagram.com/grushin60 / Na zdjęciu: Ołeksandr Hruszyn
W dniach 12-18 lutego w Bukareszcie rozgrywane są mistrzostwa Europy w zapasach. W trakcie ceremonii wręczenia nagród medalistom w kat. 63 kg doszło do niecodziennej sytuacji.

Reprezentant Ukrainy Ołeksandr Hruszyn stanął z boku, kiedy fotoreporterzy robili zdjęcia zwycięzcom (patrz poniżej). 25-letni zawodnik nie chciał bowiem pozować do wspólnej fotografii z przedstawicielem państwa-agresora, Rosjaninem Anvarem Allakhiarovem (zajął 3. miejsce).

Inwazja zbrojna rosyjskich wojsk w Ukrainie trwa od lutego 2022 r. Rosyjscy sportowcy mogą jednak występować w zawodach zapaśniczych, podobnie jak w wielu innych dyscyplinach, pod neutralną flagą.

Hruszyn, wicemistrz Europy z Bukaresztu (w finale Ukrainiec przegrał z reprezentantem Azerbejdżanu Muradem Mammadowem), wymownym gestem pokazał, że nie zgadza się ze stanowiskiem władz sportowych.

"Zaprezentował swoje stanowisko wobec rywali z państwa-agresora. Podczas ceremonii wręczenia nagród Hruszyn wykazał się patriotyczną postawą i nie zrobił wspólnego zdjęcia z rosyjskim zapaśnikiem" - skomentowano na portalu sport.24tv.ua.

Zobacz:
Białorusini domagają się dyskwalifikacji z igrzysk dwóch swoich zawodników. Niecodzienna sytuacja
W 1996 roku doprowadził Polaków do szaleństwa. Wiadomo, co dziś robi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×