MŚ: Sahakian powalczy o brązowy medal

Gework Sahakian na rozgrywanych w Budapeszcie mistrzostwach świata w zapasach powalczy o brązowy medal w stylu klasycznym w wadze 67 kg. Starcie już w sobotę.

Dawid Borek
Dawid Borek
Walka Stefanek (w czerwonym) - Sahakian na MŚ w Budapeszcie PAP/EPA / Szilard Koszticsak / Na zdjęciu: Walka Stefanek (w czerwonym) - Sahakian na MŚ w Budapeszcie

Pochodzący z Armenii zapaśnik w drodze do półfinału MŚ najpierw pokonał Eryka Weissa, następnie Manuela Salcero, natomiast w ćwierćfinale uległ mu Tsuchika Shimoyamada.

Zawodnik Cartusii Kartuzy w półfinale mistrzostw świata rywalizował z Davorem Stefankiem. W nim Gework Sahakian musiał uznać wyższość mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro z 2016 roku. Nasz reprezentant przegrał przez przewagę techniczną 0:8.

W sobotę Ormianin z polskim paszportem powalczy o brązowy medal mistrzostw świata. Sahakian nie zna jeszcze rywala - wyłonią go dopiero baraże.

Z turniejem pożegnali się już za to dwaj inni Polacy: Przemysław Piątek w kategorii 60 kg oraz Tadeusz Michalik w kategorii 87 kg.