CC: Chelsea wygrała z Evertonem

Dużo szczęścia we wtorkowy wieczór miała Chelsea Londyn, która ograła Everton 2:1 w pierwszym półfinałowym meczu Carling Cup. The Blues strzelili zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry, gdy grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Johna Obiego Mikela.

Bartosz Zimkowski

Najpierw do siatki Evertonu w 26. minucie trafił Shaun Wright-Phillips precyzyjnym strzałem z lewej strony pola karnego. Później The Blues mieli okazje podwyższyć wynik, lecz w 55. minucie za brutalny faul na rywalu czerwoną kartkę dostał John Obi Mikel. Od tego momentu Everton przeważał i w 64. minucie doprowadził do wyrównania. Gola zdobył Yakubu, a duży błąd popełnił Hilario, który minął się z piłką.

Goście nadal atakowali i w słupek trafił James McFadden, lecz to wicemistrzowie Anglii cieszyli się ostatecznie ze zwycięstwa, kiedy w doliczonym czasie gry Joleon Lescott głową pokonał własnego bramkarza. Rewanż odbędzie się na Goodison Park.

Chelsea Londyn - Everton 2:1 (1:0)
1:0 - Wright-Phillips 26'
1:1 - Yakubu 64'
2:1 - Lescott (sam.) 90'