Brązowy medal Julii Damasiewicz w mistrzostwach Azji i Oceanii

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite. Ambasadorka PGE Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21.

UR
materiały partnera Materiały prasowe / materiały partnera

Wśród mężczyzn na dobrej 14 pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6 miejsce.

Regaty odbyły się w chińskim Shenzhen. Mistrzami Azji i Oceanii zostali reprezentanci Chin - Qibin Huang wśród mężczyzn i Jingyue Chen wśród kobiet. Julia Damasiewicz pływała bardzo stabilnie przez całe regaty i nie zaliczyła większych wpadek. W serii kwalifikacyjnej rozegrano 12 wyścigów, z których Polka aż 8 ukończyła w pierwszej trójce. Serią tą zdominowała późniejsza mistrzyni Jingyue Chen, która oddała rywalkom tylko cztery wyścigi. Julia Damasiewicz z drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej awansowała bezpośrednio do wyścigu finałowego.

materiały partnera materiały partnera

- Ostatnie tygodnie bardzo solidnie przepracowałam na zgrupowaniu w Tarifie. Treningi przyniosły pożądany efekt w Chinach. Mistrzostwa Azji i Oceanii były silnie obsadzone. Z pierwszego dnia regat nie byłam za bardzo zadowolona, ale w kolejnych wyścigach wyciągnęłam wnioski z popełnionych błędów i żeglowałam w ścisłej czołówce. W fwyścigu finałowym popełniłam drobne błędy, które zaważyły na tym, że z Chin wyjeżdżam z brązem, choć miałam ochotę na więcej. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i jest to dobry prognostyk przed finałem Pucharu Świata, w którym wystartuję już za kilka dni - mówi Julia Damasiewicz.

materiały partnera materiały partnera

Finał Pucharu Świata KiteFoil World Series odbędzie się w chińskim Zhuhai w dniach 29 listopada - 3 grudnia. Julia Damasiewicz zajmuje w klasyfikacji cyklu 3 miejsce. Na 9 miejscu wśród mężczyzn plasuje się Jan Koszowski.

Wyniki Mistrzostw Azji i Oceanii: www.formulakite.org

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×