Medemblik: Agata Barwińska piąta, a Magdalena Kwaśna dziesiąta po kolejnym dniu

Agata Barwińska awansowała na piąte, a Magdalena Kwaśna na dziesiąte miejsce w klasie Laser Radial po drugim dniu Delta Lloyd Regatta, które odbywają się w holenderskim Medemblik.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Magdalena Kwaśna na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial Materiały prasowe / Klaas Wiersma Media / Delta Lloyd Regatta / Na zdjęciu: Magdalena Kwaśna na jachcie olimpijskiej klasy Laser Radial

Za nami kolejny dzień zmagań w żeglarskim Pucharze Europy u wybrzeży Holandii. Tym razem wiatr momentami osiągał zaledwie 3 węzły, a z kolei w innych częściach akwenu było to 13 węzłów. Nie przeszkodziło to jednak organizatorom w przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych na ten dzień wyścigów. W klasach Laser Standard i Laser Radial podzielono stawki na grupy złote oraz srebrne.

Bardzo dobrze w klasie Laser Radial spisały się dwie nasze zawodniczki, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) oraz Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). Pierwsza z nich najpierw minęła linię mety dwudziesta druga, ale w następnym wyścigu przypłynęła już trzecia i awansowała w klasyfikacji generalnej z pozycji ósmej na piątą. Lepiej poszło natomiast drugiej Polce, bo rozpoczęła dzień miejscem drugim, a zakończyła czternastym i przesunęła się z pozycji osiemnastej na dziesiątą. Pływająca w grupie srebrnej Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) zajęła miejsca trzynaste oraz trzecie, co pozwoliło jej awansować z pozycji czterdziestej pierwszej na trzydziestą ósmą. Nową liderką została Japonka Manami Doi (miejsca 5. i 1.), z lokaty trzeciej na drugą przeskoczyła Białorusinka Tatiana Drozdowskaja (miejsca 29. i 2.), a z pierwszej na trzecią spadła Belgijka Emmą Plasschaert (miejsca 6. i 12.).

Niestety w grupie złotej nie znalazł się ani jeden Polak w klasie Laser Standard. Najwyżej z naszych żeglarzy znajduje się obecnie Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który po miejscach dwunastym i drugim awansował z pozycji sześćdziesiątej ósmej na pięćdziesiątą piątą. Natomiast pięćdziesiątą ósmą lokatę utrzymał Dawid Kania (ŻLKS Poznań), po tym jak wpływał na metę trzynasty oraz dwudziesty pierwszy. Na swojej pozycji pozostał również Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), który w czwartek był jedenasty oraz dwudziesty czwarty i nadal jest sześćdziesiąty drugi. Na czele pozostał Elliot Hanson z Wielkiej Brytanii (miejsca 9. i 2.). Z kolei na drugą pozycję awansował wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro Chorwat Tonci Stipanović (miejsca 4. i 3.), a na trzecią przesunął się srebrny medalista igrzysk w Londynie, Cypryjczyk Pawlos Kondidis (miejsca 10. i 1.).

W klasie 49erFX dobry dzień mają za sobą Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań), które po miejscach jedenastym, czwartym oraz piętnastym utrzymały dwunastą pozycję w ogólnej klasyfikacji. Natomiast piętnaste nadal są Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn). One w pierwszym wyścigu zajęły miejsce szesnaste, a w dwóch kolejnych dopływały jedenaste. Z kolei Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk), po miejscach dziesiątym, szesnastym oraz siedemnastym, zanotowały minimalny awans z pozycji dwudziestej pierwszej na dwudziestą. Na czele stawki pozostała mieszana załoga z Chorwacji, Enia Nincević i Petar Cupac (miejsca 3., 5. i 1.). Na drugą pozycję awansowały Annemiek Bekkering i Jeske Kisters (miejsca 8., 1. i 3.), a na trzecią przesunęli się Hannah Mills i Alain Sign z Wielkiej Brytanii (miejsca 2., 3. i 2.).

W męskim odpowiedniku czyli w klasie 49er świetnie dzień zakończyli Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak (AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn), bo po miejscach szesnastym oraz trzynastym wygrali wyścig numer trzy. To pozwoliło im przesunąć się w całych regatach z pozycji dwudziestej drugiej na piętnastą. Na prowadzeniu ponownie zaszła zmiana i nowymi liderami zostali Niemcy Tim Fischer oraz Fabian Graf (miejsca 1., 1. i 3.), spychając na drugą lokatę Portugalczyków Jorge Limę i Jose Luisa Costę (miejsca 11., 4. i 2.). Z pozycji drugiej na trzecią spadli Yannick Lefebvre i Tom Pelsmaekers z Belgii (miejsca 5., 6. i 9.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek na godzinę 10:30. Regaty Delta Lloyd Regatta w Medemblik potrwają do soboty 27 maja.

ZOBACZ WIDEO Real mistrzem Hiszpanii po pięciu latach. Zobacz skrót meczu z Malagą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Agata Barwińska i Magdalena Kwaśna utrzymają się w pierwszej dziesiątce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×