Dwa medale Polek na ME - srebro Małgorzaty Białeckiej, brąz Zofii Klepackiej!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Małgorzata Białecka zdobyła w Mondello srebrny medal mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie RS:X. Brąz wywalczyła Zofia Noceti-Klepacka.

Małgorzata Białecka wygrała dwa wyścigi. Z kolei Zofia Noceti-Klepacka zwyciężyła raz. Po piątkowych zmaganiach Białecka miała punkt przewagi nad drugą w klasyfikacji Bryony Shaw oraz trzy - nad trzecią Klepacką. Punktowany podwójnie wyścig medalowy wygrała Shaw. Klepacka wywalczyła czwarte miejsce, a Białecka - piąte.  [ad=rectangle] Na czwartej pozycji w "generalce" została sklasyfikowana Maja Dziarnowska. Zdobywczyni Pucharu Europy 2015 w Medemblik w czterech wyścigach mistrzostw Starego Kontynentu była druga, a raz okazała się najlepsza. Choć po środowych wyścigach w klasyfikacji generalnej zajmowała dwunastą lokatę, w kolejnych dniach zdołała zdecydowanie awansować. Medalowy wyścig zakończyła na drugim miejscu.

Tuż za Dziarnowską znalazła się mistrzyni świata z 2014 roku - Charline Picon. Do wyścigu medalowego nie zakwalifikowała się Marina Alabau. Mistrzyni olimpijska zakończyła rywalizację na piętnastym miejscu. 19. była Kamila Smektała, a 29. - Hanna Zembrzuska.

W igrzyskach olimpijskich może wziąć udział tylko jedna zawodniczka z danego kraju. Po europejskim czempionacie najbliżej kwalifikacji z grona Biało-Czerwonych jest Białecka. Polską reprezentantkę wyłonią wewnętrzne eliminacje, na które oprócz ME złożą się wyniki z sierpniowych regat przedolimpijskich w Brazylii, a także październikowych mistrzostw świata w Omanie.

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Bryony ShawWielka Brytania34
2.Małgorzata BiałeckaPolska41
3.Zofia Noceti-KlepackaPolska42
4.Maja DziarnowskaPolska47
5.Charline PiconFrancja50
6.Stefania AlfutinaRosja50
Źródło artykułu: